< Kadetky

YAKE U16,U17 to v Trnave nemali ľahké

V Trnave sa cez  víkend konali zápasy  kadetiek  Slávia Trnava  a Young Angels Košice ( YAKE ) U16, a v nedeľu YAKE U17 . Oba zápasy   naše kadetky prehrali  veľmi  vyrovnaným  a tesným  výsledkom . 

Je to veľká  škoda,  že sa nám nepodarilo zdolať  tohto súpera , sme veľmi sklamané, lebo víťazstvá  v oboch zápasoch sme mali nadosah.

  

V prvom zápase  nás  dorazila nepresná streľba spod koša  a  intenzívna zónová obrana YAKE U16 v poslednej štvrtine ktorú naše hráčky nevedeli prekonať pretože streľba z diaľky  nebola uspešná. Touto zónovou obranou si  YAKE U16 zabezpečila svoje tesné víťazstvo  50:53. I keď v posledných sekundách  sa naše hráčky pokúsili  vystreliť z trojkovej čiary  ale pokus bol bohužial neuspešný .

Je si treba uvedomiť  že  zonová obrana je obrana  ako každá iná  a  nie je to obrana pre " lenivých" ako by si niekto mohol  myslieť , ale  je to  taktický  ťah  kouča, ktorý využil vo svoj prospech, a pre nás bohužiaľ, úspešne.

Druhý deň v nedeľu sme  sa stretli s YAKE U17, s ktorým sme  hrali naozaj vyrovnaný  zápas, naše hráčky chceli vyhrať a vcelku  vyrovnaným spôsobom sme prechádzali  náročným zápasom.  Zápas  sme nedotiahli  do  zdarného konca. Ešte 6 min do konca zápasu  bol stav sľubný 42:44 ,  ale  záver sme nezvládli a prehrali sme  nakoniec 49:54 .

 

 

Vyjadrenie trenera Milana Černického : Víkendové zápasy boli podobné, hrali sme proti kvalitnému súperovi, kde sme stále doťahovali náskok súpera a v závere sme to mohli preklenúť na naše víťazstvo, ale ani jedna trojka sa nám neujala.V obrane to bolo celkom dobré o čom svedčí nízke skóre aj keď tam boli chyby, ale nasadenie a bojovnosť bola na patričnej úrovni.V útoku sme sa ťažko presadzovali vynechávali sme otvorené strely, ale hlavne sme mali problémy premeniť vypracované strely spod koša a na tom budeme musieť popracovať. Pri všetkej skromnosti ja by som bral aj jedno víťazstvo, pretože dievčatá za výkon by si to zaslúžili o čom svedčia pozápasové vyjadrenia od trénerov súpera ,že to boli ťažké a dobré zápasy.

Stav  výsledkov   vypadá naozaj dobre,   ale  v tabulke  sú to len dva  body  a  dve prehry.

Sme ale radi že  naše hráčky sa nebáli  a  hrdo bojovali a snažili sa  zápasy  dotiahnuť  do víťazného konca. Treba ísť  ďalej  a snažiť sa o čo najlepší  výsledok a umiestnenie. Držíme  palce :-) 

Sme tím :-) 

BK AŠK Slávia Trnava

 

Pozrite si fotky zo zápasu . 

https://bkslaviatrnava.sk/slavia-u17-vs-yake-u16-u17-vikend-v-tt-30-31-03-20