< Staršie žiačky

Vyškolenie od Serede

Vyškolenie od Serede

Staršie žiačky so súperkami v Seredi neuspeli. BK Lokomotíva Sereď nás riadne vycvičila , čo sa týka hernej disciplíny. Sereďanky hrali pekne koncepčne a my sme im robili chabého sparing partnera. Dalo by sa povedať, že nás porazili vlastnou zbraňou. Im vychádzal pressing po celom ihrisku, kedy nám dali za pár sekúnd v šnúre aj 6-8 bodov. Bohužiaľ, tréner nemá po každom inkasovanom koši TIMEOUT, takže dievčatá sa museli vytrápiť s touto situáciou samé.  Hlavne v oblasti rozohrávania pociťujem sklamanie a nedostatky, kedy sme nevedeli miestami prejsť ani za pomyslenú čiaru trestného hodu v našom obrannom pásme. A keď sa nám to podarilo tak sme hrali proti nášmu heslu: „jeden za všetkých, všetci za jedneho“, a použili sme „každý sám proti všetkým“. Následne zahrala naša známa pesnička: „ Neviem dať kôš spod koša!“

Bol to pre nás veľmi poučný zápas a verím, že si zoberieme z neho to podstatné. To znamená dodržiavanie našej hernej koncepcie, s tým súvisiaca herná, ale aj tréningová disciplína a sebadisciplína, určite nasadenie a tvrdosť. A detailnosť. Lebo len ten, kto pracuje do detailov, je úspešný. Sme už v kategórií starších žiačok. Basketbal začína byť fyzickejší, tvrdší, a hlavne keď máme zameškané nejaké technické zručnosti, ktoré ovplyvňujú úspešnosť nášho zakončenia a nielen zakončenia, je najvyšší čas to odstrániť. Lebo naozaj bude zle.

Mali sme aj pekné momenty napriek prehre, kedy sa chytili hráčky, ktoré v iných zápasoch nemali až toľko priestoru, prípadne ktoré sa vracajú výkonnostne do svojho herného módu.

Dobrú prácu v obranných činnostiach odviedla Hanka Šedivová, Megy Valová. Organizácie a prechodu do útoku sa dobre zhostila Lenka Lojová. Petra Jančovičová v závere svojimi dôležitými bodmi zmiernila hrozivú prehru. Ema Bilíková, ale až v poslednej štvrtine, pridala v nasadení.  Nevravím , že ostatné dievčatá nebojovali, ale poznám ich v lepšom nasadení. Nestačí chcieť len v zápase. Pokiaľ nechceme v tréningu ísť na maximu, tak v zápase veci, ktoré nie sú natrénované pod tlakom a vysokom výkone, nespravíme tak, ako si predstavujeme. Náš prístup nás potrestal. „Ľahko na cvičisku, ťažko na bojisku“.

Verím , že sme sa poučili fakt s dobre hrajúcou Sereďou a naše výkony opäť porastú

BK Lokomotíva Sereď – BK AŠK Slávia Sereď

65 : 51 (23:18, 11:12, 24:9, 7:12)

Body: Jančovičová 10, Gavláková 9, Valová a Lojová 6, Pučíková 5, Bilíková, ŠKolková a Majerová po 4,Krippnerová 3

 

Tréner D.Lupták 

 

< Podporujú nás >