< Staršie mini

Víťazný vstup do sezóny pre U12

 

V sobotu 16.10.2021 začala sezóna aj pre novoformované družstvo U12, ktoréhio základom sú dievčatá ročníkov 2010 a 2011 z minuloročnej U11 a k nim sa pridalo niekoľko nádejných nových dievčat ročníku 2010, ktoré sa k družstvu pridali v priebehu septembra tohto roka. Na zápas nastúpilo 18 dievčat z celkovej takmer 40 - člennej súpisky BK AŠK SLÁVIA TRNAVA v tejto kategórii.

Zápasy sa odohrali v krásnej športovej hale v Cíferi, kde druhým rokom pokračuje spolupráca nášho klubu s obcou Cífer, ktoré sa pretavila do spustenia basketbalovej prípravky nášho klubu v obci Cífer, zároveň tam niektoré naše družstvá majú časť tréningových jednotiek a s vedením obce sme sa dohodli, že časť domácich zápasov rôznych kategórií budeme hrávať v nádhernej hale v Cíferi, aby sme aj takto poskytli občanom tejto peknej obce pri Trnave možnosť vidieť a povzbudiť naše mladé basketbalistky, a zároveň je to pre nás aj možnosť prezentovať klub deťom zo širšieho okolia Trnavy.

Priemíera dopadla na výbornú, keď naše dievčatá v 2-zápase s tradičným a vždy kvalitným súperom zo Starej Turej víťazne vkročili do sezóny a potešili predovšetkým trénerský tím v zložení Stachová Katka, Kotlár Peter a Krištofíková Bibiana, ale aj veľa fanúšikov z radov rodinných príslušníkov, ale aj obyvateľov Cífera, ktorí si v sobotu popoludní našli čas na mládežnícky basketbal.

Mladé Slávistky vyhrali prvý zápas v pomere 65 : 37 a druhý v pomere 53 : 23. Teší nás rotácia celého kádra, dievčatá dosiahli spoločnný tímový úspech, veľmi nás teší, že aj na lavičke bolo cítiť tímový duch družstva U12.

Hodnotenie trénerky Stachovej :

"Tento víkend naša U12 odohrala svoj prvý ligový dvojzápas. Všetci sme sa na zápasy tešili a zodpovedne sa pripravovali. Dievčatá nastúpili do zápasov s rešpektom, ale odhodlane získať viťazstva. Káder, ktorý sme mali na lavičke zložený z 18 hráčok, ťahal spolu a všetko dopadlo podľa predstáv. Všetky dievčatá sa do zápasov zapojili aj herne. Zápas nám ukázal aj naše úzke miesta a tak vieme na čom na tréningoch pracovať."

 

< Podporujú nás >