< Žiačky

Víkendové zápasy doma i von ( úspechy i prehry )

BK AŠK Slávia Trnava cez uplynulý víkend 20. - 21.10.2018, odohrala v dvoch kategoriách 4 súťažné zápasy. Bohužial bol to len polovičný  klubový úspech .

Náš nový tím žiačok nesklamal a cez víkend zvíťazil nad Piešťanskými Čojočkami nižšie  je koment trénera družstva D.Luptáka .

Kadetky však zlyhali a prehrali v oboch zápasoch vo Zvolene aj Banskej Bystrici .

Víťazstvá v kategórii žiačok ( koment D.Luptáka k zápasu )

V sobotu sme doma privítali družstvo žiačok z Piešťan. V tejto kategórii  dávame dokopy nový tím a pokúšame sa zohrať. Po technickej stránke máme dobre našliapnuté a v hre 1:1 sme dominovali. Ale ako vravím, sme v tomto zložení prvý rok a herne sa ešte hľadáme. Vychádzali nám  rýchle protiútoky a sem tam aj postupný útok. Hlavne sme zlyhávali v chápaní obrany.  Dievčatá v družstve majú správny športový charakter, preto verím, že čoskoro ukážeme ešte krajšiu hru. Samozrejme musím baby pochváliť za nasadenie, snahu využívať to, čo sa učíme na tréningoch a detaily ešte vylepšíme. Verím, že do konca sezóny budeme ešte silnejší tím.

Prehry v kategórii kadetiek

V sobotu sme hrali s družsto kadetiek zo Zvolena. Poriadne sa na nás pripravili, a  my sme na zápas išli  s  rešpektom . Poznáme súpera ,  a vieme  že na ich  palubovke je veľmi ťažke  hrať a vyhrať . Hrali sme s  nimi  aj minulú sezónu teda sme vedeli do čoho ideme.

V zápase sme sa držali  ešte ako tak  do prvého polčasu vyrovnane (33:27). Zvolenčanky hrali veľmi tvrdo a tvrdo si išli za svojim cieĺom, a boli úspešnejšie. Zlyhali sme v obrane  a strelba tiež nebola  dobrá . Každá naša chyba bola potrestaná skorovaním súpera.

Druhý polčas sme sa nechytili a už sme len zvyšovali náskok súpera a celý  zápas skončil  našou prehrou a veľkým sklamaním  71:57 .

Veľmi  zle odohratý zápas !

V nedeľu  sme  vycestovali do Banskej Bystrice. S odhodlaním  odohrať  dobrý zápas. Toto družstvo poznáme  a poznáme  aj ich silu pod košom rýchlu  tvrdú hru.

Nastúpili sme zo strachom , v priebehu 2 minut prvej štvrtiny sme zinkasovali 12 bodov (12:0). Nakoniec sa dievčatá vzchopili a začali lepšie brániť a  bojovať a tento  nekontrolovateľný nastup bystričaniek sme  pozastavili. Tvrdá hra výborný podkoš rýchlosť  súpera nám  umožnil sa len doťahovať na súpera . V polčase bol stav (32:23).

Hrali sme lepšie  ako so Zvolenom a  nebyť toho nekontrolovateľného nástupu  na začiatku  zápasu mohol byť výsledok pozitívnejší .

Zápas s Banskou Bystricou skončil 61:47.

Život ide ďalej  aj ten basketbalový, tento víkend je  pre hráčky ale aj pre trénera kadetiek  Juraja Adamčíka veľkým ponaučením . Musíme  sa  podstatne zlešiť, zohrať sa a vedieť čo vlastne hráme  ak chceme pomýšlať na úspechy v ďalších zápasoch v tejto kategórii.

Žiačkam gratulujeme  a tešíme sa že nesklamali .