Víkendové víťazné ťaženie našich basketbalistiek

Uplynulý  víkend 23. – 24.03.2019 preveril naše  sily na domácich,  ale  hlavne na súperových palubovkách. Nadstavbové zápasy,  či odvety sú v plnom prúde  a o boj,  o čo najlepšie umiestnenie v tabuľke či postup na  Majstrovstvá Slovenskej republiky  vo svojej kategórii  sa tento  víkend, podľa súťažného rozpisu zápasov,   snažili  tímy U11, U13, U15, U19 .

Z pohľadu výsledkov jednotlivých zápasov  sme  dopadli na výbornú a naše tímy boli úspešné vo všetkých zápasoch ak nerátame naše najmladšie U11,  ktoré sa len  zoznamujú s basketbalom a domov  si  U13,U15 a U19 priniesli zaslúžené výhry.  Gratulujeme   :-)

Nie však všetky zápasy  cez víkend  odzrkadľovali  naše možnosti či kvality a ukázali nám, kde  musíme ešte  viacej na sebe zapracovať. Prinášame vyjadrenie našich trénerov k uplynulému víkendu a k odohratým zápasom v ňom.

Vyjadrenie trénerky U13  Antónie Krippnerovej:

V sobotu sme v domácom prostredí odohrali dva zápasy v kategórii mladšie žiacky U 13 s našim rivalom Piešťanskými Čajočkami.

Na tento zápas sme sa pripravovali veľmi zodpovedne a bola som rada, že nám oba zápasy vyšli víťazne. Po dlhšej dobe sme videli hrať pekný kolektívny basketbal.

Prvý zápas bol veľmi vyrovnaný, mali sme veľa nepresných prihrávok,  zlyhávali nám doskoky z ktorých nám súper dával body a nevychádzali nám útoky s premenou bodov.  Aj napriek týmto chybám nám prvý zápas vyšiel a vyhrali sme ho v pomere 37:28.

Druhý zápas bol po hernej aj technickej stránke veľmi dobrý, dievčatá začali zodpovednejšie brániť, odstavovať a doskakovať lopty z čoho sme mali veľa rýchlych protiútokov, hru sme ukľudnili a premieňali sme viac šancí a bodový náskok sa začal zvyšovať už od prvej štvrtiny. Tú sme vyhrávali 18:12, polčas  38:23 , ¾  31:54. Hráčky cieľavedomou hrou išli za svojim cieľom a dotiahli zápas do víťazného konca 68:40.

Musím pochváliť celý tím, že sa dokázali v druhom zápase lepšie koncentrovať, ukľudniť hru s pozitívnym výsledkom.

- fotky nájdete na našom facebook-u.

Vyjadrenie trénera U15 Dobroslava Luptáka :

Cez víkend sme utrpeli dve výhry .

Výhra s Banskou Bystricou o 4 body nebola radostná v plnej miere. Kopec tutoviek zahodených , najmä od hráčok , ktoré chodia vypomáhať Kadetkám a tu by mali hrať prím. Najmä zlý dojem z hry mám z poslednej štvrtiny , ktorú sme prehrali 21:7. Konečný stav BB-TT 53:57

Body : Majerová 21, Biliková 9, Pučiková a Valova po 8, Gavlaková 5, Dlugošová, Sagalincová a Jančovičová po 2

V zlom výkone sme pokračovali od úvodu v nedeľnom zápase so Starou Turou. Polčas sme prehrali o 17 bodov. Pomalá hra z našej strany, neodstavovanie, žiadna bojovnosť a žiadne príležitosti na zakončenie umožnili súperovi takýto náskok. Jedine pozitívum vidím v tom, že sme sa od polčasu zmobilizovali a dokázali sme sa vrátiť do hry a nakoniec vyhrať. Beriem to ako silné ponaučenie , lebo takéto podcenenie súpera sa nám nemusí vyplatiť . Konečný stav zápasu Stará Túra – TT 54:56

Body: Majerová 18, Valova 11,Bilikova 7,  Pučiková a Sagalincová po 6, Jančovičová 5, Gavlaková  2, Lojova 1

Vyjadrenie trénera U19 Milana Černického :

V turné naprieč celým Slovenskom sme vybojovali v Rožňave ľahšie víťazstvo, ale v Bardejove to bol boj o každú loptu a tesné víťazstvo. Zápas v Rožňave sme od začiatku kontrolovali aj keď domáce hráčky sa snažili a robili nám problémy v obrane pri akciách hoď a bež, ale kvalita bola na našej strane. Som rád, že každá hráčka dostala zhruba rovnaký priestor na ihrisku.

V Bardejove sme vedeli, že domáce hráčky hrajú agresívny basketbal a som rád že sme sa s tým vedeli vysporiadať, aj keď proti takémuto štýlu hry by sme mali hrať rozumnejšie a to menej driblinku a viac prihrávok. Verím, že práve také zápasy nás posúvajú ďalej, aby sme vedeli správne reagovať na tvrdú obranu.
Domov napriek dlhej ceste sa nám s 2 víťazstvami cestovalo dobre.

Ďakujeme všetkým za  hrdé a úspešné  reprezentovanie nášho klubu  na   Slovensku .