< Články a tlačové správy

Vianočný turnaj v Slovinsku

Počas uplynulého víkendu 15. - 17.12.2017,  sa naše  dievčatá  z tímov žiačok a  starších mini  pod vedením svojich trénerov Dobroslava Luptáka a Helenky Červenej zúčastnili  Vianočného turnaja v Novo Meste v Slovinsku. Prinášame Vám krátky pohľad trénera žiačok Mgr. Dobroslava Luptáka na tento turnaj.

Dobro  ako sa  cítiš v novom klube, ktorého súčasťou si sa stal  od augusta 2017 a ako hodnotíš kvalitu turnaja v Slovinsku ?

Na hrudi hrdo nesiem Trnavskú hviezdu. Od augusta sa pýšim Trnavským veľkoklubom.  V júli 2017 som naberal odborné skúsenosti v Chorvátskom Umagu. Som veľmi rád, že čím ďalej tým viac spoznávame balkánsky basketbal. Je dravejší, technickejší a modernejší.

 

Aká bola skladba družstiev ?

Pôvodne sme mali hrať v kategórií 2004 a ml. Nakoniec sme sa zúčastnili kategórie 2003 a mladšie. Zahrali sme si v skupine  zo Slovinskom Felix Zasavje – víťazi  turnaja. Následne sme padli o boj o tretie miesto so Zadarom. Dievčatá hrali veľký basketbal s o 1 niektoré až o 2 roky staršími basketbalistkami. Podali sme výborné výkony.

         

A čo na záver ?

Páčila sa mi táto konfrontácia, aj keď nebola v našej kategórií, no pohyb po ihrisku a technické zručnosti súperov nám ukazujú akým smerom sa máme pohybovať a že svoju prácu robíme dobre.

Na záver sa chceme pochváliť Sabi Pučíkovou za žiačky a Sašou Bajcárovou za staršie mini,  ktoré sa umiestnili v All Stars každá vo svojej kategórii.

  

 

Ďakujeme za komentár a  všetkým dievčatám GRATULUJEME :-) .

Špeciálne poďakovanie patrí aj Mestu Trnava a  vedeniu klubu BK AŠK Slávia Trnava, ktorí  nám umožnili sa tohoto turnaja zúčastniť.

Výskedky žiačok :

U15: Felix Zasavje - Slavia Trnava 62:47 (25:9, 21:10, 6:5, 10:23)

ZADAR – Slavia Trnava 50:62 (7:25, 9:10, 20:15, 14:12)

--

Mgr. Dobroslav Lupták  - tréner

  

 

Foto galeria turnaja: http://www.as-nm.si/novica/news/2185/bozicno-novoletni-turnir-zkk-krka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

< Podporujú nás >