< Články a tlačové správy

Uplynulý víkend úspechy i neúspechy našich tímov

Počas uplynulého víkendu  22. - 23.11.2019  sa  naše  tímy zúčastnili  niekoľkých  zápasov,  ktoré sa konali na  našich  palúbavkách  ale  aj  mimo nich .

Prvé odohrali doma mladšie  mini U11 svoje ďalšie súťažné zápasy 5x5 a 3x3  a hostili  tím so Šamorína. Zápas  začali veľmi  bojazlivo  po prvej štvrtine a prehre vysoko 2:16 sme si mysleli,  že  víťaz  je  jasný. Ale  správnym  nasadením ,  výbornou obranou   sa  dievčatá  znova dostali do hry  a  zápas  vyrovnali. Výborným výkonom  všetkých dievčat , kolektívnou hrou a  bojovnosťou, dievčatá dokázali  zahrať výborný  zápas  a vyhrať  so Šamorínom v konečnom výsledku 49:35 . Na dievčatách je vidieť progres a to nás  teší napredovanie  a pocit , že nám rastie nová kvalitná generácia hráčok v klube je  to pozitívum prečo  všetci v klube  túto prácu robíme . 

Ďakujeme  všetkým rodičom a priaznivcom basketbalu,  ktorí  v klubových tričkách ,  s perfektným  povzbudzovaním  verili a podporovali  tím  do konca  zápasu  a  napomohli  k vytvoreniu perfektnej atmosfery  v  hale.

.......................................................................

Ďalšie zápasy  odohrali  mladšie žiačky  U13  naopak  na  šamorínskych palubovkách. Tu sa im tak  dobre nedarilo  ako ich maldším kolegyniam , ale  treba si uvedomiť  že  išlo  o  naozaj  náročného súpera .

Prinášame komentár k zápasu od  hlavnej trenerky  Antonii Krippnerovej . 

 V sobotu sme odohrali 2 náročné zápasy na palubovke súpera. Dievčatá zo Šamorínu predvádzali rýchlejší a kolektívnejší basketbal. Naša hra bola nekoncentrovaná a súperky nám v prvom polčase odskočili na 30 bodový rozdiel. 

Do druhého polčasu sme nastúpili sebavedomejšie, robili sme menej chýb a hrali sme rýchlejšie, čo sa prejavilo aj na výsledku a druhý polčas sme vyhrali . Bohužiaľ, na súperov náskok z prvého polčasu to nestačilo a súperovi sme podľahli 55:27. V tomto zápase dostali priestor aj mladšie a menej skúsené hráčky. Verím, že tieto hráčky získali skúsenosti a chuť trénovať a zlepšovať sa, aby sa vyrovnali starším a skúsenejším dievčatám.

Zápas ukázal naše nedostatky v útoku aj v obrane, na ktorých musíme popracovať, aby sme sa vyrovnali takým kvalitným družstvám ako je Šamorín.

Druhý zápas sa niesol v podobnom duchu , v ktorom sme podľahli súperovi 73:36.

................................................................

Doma ešte odohrali zápasy  aj naše staršie žiačky U15, ktoré hostili v sobotu  súpera z Handlovej  a v nedeľu  odohrali  zápas s Banskou Bystricou .

Komentár trénera Dobroslava Luptáka k uplynulému víkendu : 

Cez víkend sme mali tréningové zápasy. V sobotu sme nastúpili proti dievčatám z Handlovej , ktorá hrá mimo súťaž. Vôbec nás nepotrápili. Každá hráčka si mohla dostatočne zahrať. Zápas sme vysoko vyhrali 132 : 29

Body: Uhlíková 13, Dzurová 12, Pavlechová 7, Mareková 2, Lukáčová 7, Dobošová 21, Valová 17, Majerová 24, Urminská 4, Boriková 1, Školková 18, Havrikanič 6 .

V nedeľu sme nastúpili proti Banskej Bystrici. V prvom polčase sme sa mierne trápili kým sme sa dostali do tempa. No nakoniec herný prejav bol podobný zo sobotného zápasu. Taktiež sme si pripísali vysokú výhru. 83:28.

Body: Uhlíková 3, Dzurová2, Pavlechová 6, Mareková 5, Lukáčová 4, Valová 17, Dobošová 15, Majerová 16, Urminská, Boriková 0, Školková 6, Havrikanič 9. 

................................................................

Naše najstaršie basketbalistky Juniorky  U19 boli na víťaznom ťažení počas víkendu  na  východe, kde sa  im mimoriadne darilo : 

Zaznamenali sme 2 výhry, ale mňa ako trénera potešil spôsob ako dievčatá pristúpili k obom zápasom a ako ich odohrali. Zápas v Spišskej bol od začiatku v našej réžii dievčatá plnili hlavne obranné úlohy a po prevahe pod košom a doskoku sme vyrážali do rýchleho protiútoku a zaznamenali ľahké koše. Hráčky hrali kolektívne dopriali si jedna druhej a to veľmi potešilo. Zápas skončil 49:85 .

K zápasu v Košiciach proti ženám TYDAMU som mal trochu obavy, ale znovu sme k zápasu pristúpili zodpovedne hrali sme s energiou dobre bránili. Ako trénera ma teší, že k tomu prispeli všetky hráčky a niektoré útoky, kde hráčky použili 2-3 extra prihrávky a posúvali si loptu a aj premenili strelu  boli veľmi dobré. KOnečný výskedok proti ženám  bol  45:62

Dalo by sa pochváliť aj individuálne, ale ja by som vyzdvihol tímový výkon. Hráčky treba pochváliť, ale sami si nastavili level a verím, že budeme k ďalším zápasom pristupovať rovnako.

Okomentoval  víkendové ťaženie svojich zverenkýň  tréner  tímu  Milan Černický .

 

Ďakujem  všetkým  za  výbornú reprezentáciu nášho klubu  a veríme  že  aj  drobné neúspechy budú povzbudením  do ďalšej práce .

Sme Slávia sme Tím  :-)