< Kadetky

U17 - Slávia Trnava v nedeľu s Banskou Bystricou

Počas uplynulého víkendu  16. - 17.02.2019 mali hrať  kadetky  dva suťažné zápasy v nadstavbovej časti o 1. - 8. miesto.

Vo štvrok  sme sa dozvedeli po  vyjadrení  hracej komisie  že  BK Zvolen pre chorobu  zápas  v sobotu odvolal  teda sa bude  dohrávať  v náhradnom termíne .  Pripravovali sme sa  na  nedeľný zápas  s Banskou Bystricou .

Banská Bystrica je  favorit  v  tejto  suťaži,  silný  tím ktorý  už v starších žiačkach  získal  titul Majsta Slovenska a pravidelne  je na stupienkoch víťazov  na MSR .   

Ešte sa nám nepodarilo s týmto súperom nikdy zvíťaziť. Boli sme naozaj v plnom nasadení  a očakávali sme ako sa hráčky  zhostia  tohoto  zápasu už  s novým trenerom pánom Milanom Černickým. 

V tíme sme  aj my  ako  Zvolen  zaznamenali niekoľko  "maródok",  ale   nakoniec  tréner zostavil  tím,  zložený aj s hráčok ročníka 2004, ktoré hrajú  za  staršie žiačky a s kadetkami hrávajú  od začiatku súťaže. 

Zápas  sme  po  tvrdom boji   prehrali  výsledkom  57:53 ( 34:24) .

Komentár  trénera Milana Černického k zápasu : 

Dobrý deň.
V prvom rade chcem pozdraviť všetkých aktérov a fanúšikov dievčenského basketbalového klubu Slávia Trnava a teším sa na spoluprácu. Zápas v Banskej Bystrici nám ukázal, že napriek ťažkému súperovi majú dievčatá svoju kvalitu a ak pôjdeme do každého zápasu na 100 percent k čomu sa ich budem snažiť viesť,  tak prídu aj dobré výsledky.

Začiatok zápasu sme hrali trocha ustráchane, ale potom dievčatá veľkou snahou a bojovnosťou skóre vyrovnali a dokonca 2 minúty pred koncom sme po šťastnej trojke viedli o bod.

Koncovky zápasu sa vyhrávajú sebavedomím a rozumným útokom na čom budeme musieť popracovať. Z obranného hľadiska som spokojný s prístupom a nasadením aj keď tam boli chyby,  ale v útoku budeme chcieť hrať rýchlejšie tvrdšie v clonách a hlavne čítať hru a využiť chyby v obrane súpera.

Teším sa na každý tréning čo očakávam aj od dievčat, že prídu na tréning usmiate a s pozitívnym prístupom a chuťou sa každý deň zlepšovať.

S pozdravom M.Černický

 

Tím je s novým trénerom od 05.02.2019, veríme že spoločnou prácou  na tréningoch a nasadením bude tím napredovať .

Ďakujeme trénerovi a  hráčkam  za naozaj  zaujímavý  zápas,  kde sme verili v úspech  až  do konca zápasu, pretože stále to bol otvorený súboj dvoch tímov, kde mohol zvítaziť  každý. 

 

BK AŠK Slávia Trnava   

Sme tím  :-)