< Kadetky

U17 po víkende s dvoma prehrami

Kadetky odohrali cez uplynulý víkend (09. - 10.03.2019)  dva ligové zápasy. Prvý sa odohral  v Starej Turej, kde nás  hostilo  družstvo z BK Nového mesta nad Váhom , a  v nedeľu sme odohrali  dohrávku s BK Zvolen  vo Zvolene.

Koment k zápasom od  trénera Milana Černického :

"V zápase v Starej Turej sme mali veľmi vlažný začiatok zápasu  kde nás súper prehral v útoku kde sa mu enormne darilo strelecky,  ale samozrejme sme mu to umožnili našou málo agresívnou obranou a z toho pramenilo až 20 bodová strata. Po prvej štvrtine  bol stav  veľmi  neuspokojivý ( 27:11) .Dievčatá ale zabojovali ,skóre vyrovnali ( 50:50 )  v tretej štvrtine, ale vlastnými chybami sme sa pripravili o lepší výsledok. Proti nám nastúpila extraligová hráčka Martina Dovčíková,  ktorú sme na začiatku veľmi slabo bránili a umožnili jej dať veľa ľahkých košov. Zápas skončil  v Starej Turej pre nás  prehrou (65:57).

Vo Zvolene bol zápas z našej strany veľmi slabý, chýbala nám energia,rýchlosť,agresivita a aj bojovnosť(bojovnosť je povinnosť). Treba ale pochváliť súpera,  ktorý hral veľmi dobre a kde dominovala hlavne v obrane vysoká hráčka Janštová ročník 2004. V polčase sme prehrávali (42:34). 7 min dokonca pri stave (68:45) nás už  super preválcoval  výbornou streľbou z vonka .V závere som sa snažil dať viac šancí hráčkam z lavičky. Zápas sme  prehrali (83:49)

Pre mňa bol nedeľný výkon najslabší počas môjho pôsobenia. Aj keď tabuľka vyzerá pre nás hrozivo 0-4 ja verím tomuto tímu,  že ďalšie zápasy budú lepšie a prídu aj dobré výsledky. Bude treba kvalitne trénovať, zdokonaliť individuálne činnosti a hlavne  pri hre na tréningoch ísť tvrdšie v obrane, aby sa nám ľahšie hralo v zápasoch."

Tak treba sa poučiť z chýb a  bojovať  ďalej. Sme v športe  a nesmieme vešať  hlavu nad neúspechom, aj ten  nás musí istým spôsobom poučiť  a naštartovať  do ďalšej  tvrdej práce  ak chceme uspieť .