< Staršie žiačky

U15 úspešne v Seredi

Staršie žiacky odohrali v nadstavbe prvý veľmi dôležitý zápas na pôde súpera s víťazným koncom.

Už v prvej štvrtine sme si prikláňali misku váh na svoju stranu. V druhej štvrtine nám, na chvíľku vedenie ukradli Seredčanky, no do polčasu sme odchádzali s dvojbodovým náskokom.

Mali sme veľa zápasov počas sezóny, kedy sme mali zlé štarty do tretej štvrtiny. Definovali sme si chyby a snažili sa im vystríhať. Musím radostne konštatovať, že sme na dobrej ceste. Nevravím, že je to čo chceme, ale pracujeme a posúvame sa, čo nám ukázala aj táto štvrtina. Svoj náskok sme zvýšili o tri koše. Napriek dobrej hre sme nevedeli premeniť zopár čistých  šancí, a mohli sme s kľudom Angličana dohrať zápas. Tejto šance sa chytil súper a začal nás veľmi rýchlo dobiehať. Svojimi chybami sme umožnili súperovi pár sekúnd do konca zápasu vyrovnať skóre. V posledných sekundách Sabi Pučíková rozhodla zápas v náš prospech.

S nasadením a hrou som spokojný. Trošku ma mrzí záver zápasu, kedy sme naozaj zbytočne dovolili súperovi sa priblížiť. Samozrejme chápem, že to bol nesmierne ťažký zápas z pohľadu psychiky . Predchádzajúce dve stretnutia so Sereďou sme prehrali. Tiež len kvôli zbrklosti a nedôslednosti pri zakončení.

Za čo musím pochváliť dievčatá je zrýchlené tempo hry, čítanie súpera, či už v obrane, ale aj v útoku, individuálne presadzovanie sa v hre 1:1 a v obranných činnostiach (stíhanie hráča po celom ihrisku, riešenie Pick and rolu dohodnutými spôsobmi, odstavovanie a doskakovanie).