< Staršie žiačky

U15 priniesli víťazné body z Košíc

Predposledné dva zápasy v Košiciach sme zvládli na výbornú . Prvého súpera sme mali YAKE .

Súperky odhodlane a húževnato naskočili do zápasu. Prvú štvrtinu nám Košičanky odskočili o 6 bodov.  No neznervózňovali sme sa a hrali tvrdohlavo našu hru. Napriek 5 bodovému manku v náš neprospech sme prezentovali pekný moderný basketbal. Aj po tretej štvrtine sa zdalo, že anjelky z Košíc si zoberú celkové víťazstvo zo zápasu. A potom to prišlo trnavský uragán začal úradovať. Trpezlivou prácou a stálym tempom sme zlomili súpera. Je to pre nás veľmi dobrá skúsenosť a ponaučenie. Stále treba pracovať a nepoddávať sa nepriaznivému výsledku. Hrá sa vždy až do poslednej sekundy.

Toto víťazstvo bolo zásluhou silného tímu. Súper nevedel vyčítať, na koho sa ma viac sústrediť. Na palubovke vždy kmitalo všetkých päť hráčok. Tak, ako si to predstavujem. A vždy, keď sme vystriedali, sme držali tempo aj výkon. Vytvárali sme si pozície a spolupracovali. Obrana v poslednej štvrtine vygradovala na sto percent. Ďalším pozitívom bolo nastrieľaných  päť trojbodových košov.

YAKE – Slávia Trnava

56:72 (19:13, 12:13, 17:17, 8:29)

Body: Dobošová 18 (2x3), Pučíková 11 (2x3), Jančovičová, Valová a Bilíková po 8, Gavláková 7 (1x3), Sagalincová 4, Majerová, Krippnerová, Dlugošová, Lojová po 2

S druhým košickým tímom s CBK sme v nedeľné ráno pokračovali v nastolenom trende. Od začiatku sme mali viac z hry. Organizácia v útoku , komunikácia v obrane a vysoká koncentrácia na seba a svoj výkon nám už v polčase ukázali , že kráčame dobrou cestou. V tretej štvrtine sme zvoľnili zámerne tempo a dali aj priestor menej skúseným hráčkam . Či by sme vyhrali alebo prehrali, naše umiestnenie v tabuľke by to nijako neovplyvnilo. Na oko sa zdá, že zápas to musel byť dramatický, ale celý čas sme si kontrolovali priebeh. Aj v tomto zápase , a myslím že ešte viac, sme sa prejavili ako silný úderný tím. Tu si skoro doslova naše hráčky rozdelili body.

Dievčatám ďakujem za výborný výkon nasadenie a herný prejav.

CBK KE – Slávia Trnava

56- 57 (9:16, 14:19, 19:12, 14:10)

Body: Valová 10, Lojová, Gavláková, Majerová, Dobošová po 6, Školková 5 (1x3), Krippnerová, Bilíková, Pučíková a Sagalincová po 4, Dlugošová 2