< Staršie mini

U12 víťažne vo Zvolene

Naše dievčata sa predstavili vo Zvolene.

Na zápasy sme cestovali v mierne oslabenej zostave, kedže nám z rôznych zdravotných dôvodov vypadli až 4 hráčky. Tréner preto doplnil družstvo dievčatami z U11, ktoré išli zbierať skúsenosti a zápasovú prax.

Napriek tomu, že súpera sme nepoznali, naše dievčatá nenechali nič na náhodu. Zahryzli sa do domácich dievčat od úvodného rozskoku a dominovali vo všetkych hernych činnostiach. Tréner dal priležitosť všetkým nominovaným dievčatám, vyskúšali sme si kombinácie a signály, ktoré trénujeme a rovnako sme vyskúšali aj rôzne zloženia zostavy.

Prvý zápas sme vyhrali dominantným skóre 50:0, pričom naše víťazstvo bolo ešte vyššie, ale po dosiahnutí rozdielu 50 bodov v priebehu tretej štvrtiny sa v zmysle pravidiel prestalo skóre sledovať. Dievčatá však nepoľavili a do konca zápasu neinkasovali ani jeden kôš.

         

 

V druhom zápase sa obraz hry nezmenil. Naše dievčatá dominovali, tréner skúšal rozne varianty zostavy a herne situácie.

Hráčky naďalej pokračovali v peknom, bojovnom výkone.

Veľmi radi by sme zdôraznili, že počas celého zápasu  hrali kolektívne. Vždy sa snažili prihrať lepšie postavenej a voľnej spoluhráčke, a čo mimoriadne teší, že staršie a skúsenejšie hráčky zapájali do hry a nahrávali aj naším nováčikom. Je to mimoriadne dôležitý fakt ktorý je v kolektívnom športe  nevyhnutný.

Oba zápasy  náš tím vyhral čo  všetkých  teší  a dievčatá si užili  tuto  úžasnú atmosféu . 

Sme tím :-)

BK AŠK Slávia Trnava

< Podporujú nás >