< Staršie mini

U12 víťazne v Nitre

U12 staršie mini v nedeľu 10.3.2019 absolvovali dohrávku odložených zápasov v Nitre. K zápasom sme pristupovali s rešpektom a trochu aj s obavami, keďže všetky dievčatá hrali po 2 zápasy aj v sobotu v kategóriáh U11 a U13.

 Dievčatá však nenechali nič na náhodu a od úvodného rozkoku prvého zápasu išli cieľavedome za svojím cieľom, ktorým bola výhra v oboch zápasoch. Znovu sme sa mohli spoľahnúť tak na hráčky ročníka 2007, ale aj na dievčatá z U11, ktoré pri týchto dievčatách rýchlo napredujú.

 Hrali sme s výbornou obranou a zapojením všetkých hráčok do útočných aj obranných činností. Tréner Pavol Loj menil tempo hry, zapájal aj dievčatá z lavičky a naše dievčatá ani nepripustili náznak drámy. Súpera zdolali v pomere 54 - 30, pričom body boli rozložené medzi obe päťky a bodovali takmer všetky hráčky, čo nás mimoriadne teší.

 Pred druhým zápasom sme mali obavy, či sa náročný program víkendu (4 zápasy) neprejaví na kondícii našich dievčat a či budú stíhať fyzicky. Čo nás teší, opak bol pravdou a dievčatá dokázali, že majú naozaj dobre natrénované a súpera "valcovali". Zápas odohrali s prehľadom a pod kontrolou  dokráčali k víťazstvu 59 - 27. Na našu hru bol naozaj veľmi pekný pohľad a čo nás mimoriadne teší, tréner znovu zapojil dievčatá z U11 - Lackovičovú, Orlickú, Burešovú, Hatalovú, Máriu a Veroniku Gašpárkové a K. Hlubinovú, ktoré sa nestratili a potvrdili oprávnenosť nasadzovania aj v kategórii U12.

Samozrejme, treba pripomenúť, že tón a herný prejav určovali skúsenejšie dievčatá - Dobrovodská, Chmurová, Černá, Drimajová, Hlubinová I., Remenárová, Buriánová a Škremková Alžbeta.

Hráčky sú rozbehnuté a veríme, že sa im bude dariť aj v ďalšom priebehu sezóny. Už najbližsiu sobotu sa predstavia na domácej palubovke v zápase so Zvolenom.

 

BK AŚK Slávia Trnava

Sme tím :-)

< Podporujú nás >