< Staršie mini

U12 Slávia Trnava vs AKAPO Lučenec

Naše U12 staršie mini absolvovali v sobotu 16.2.2019 ďalší zápas z odvetnej časti súťaže.

Naším súperom boli dievčatá z AKAPO Lučenec. A veru mali sme im čo vracať. Veď v septembri sme na začiatku súťaže v Lučenci dvakrát tesne prehrali, pričom domácim pomohli aj nepresní rozhodcovia a ich tolerancia mimoriadne tvrdej hry domácich, ktorá vtedy vyústila v zranenia viacerých našich hráčok.

Zápasy mali teda o náboj postarané, naše dievčatá sa hecovali aj celý týždeň na tréningu. Ich túžba po víťazstve bola enormná a miestami sme ich na tréningu až krotili.

Prvý zápas začali naše dievčatá náporom, ktorý trval celý prvý polčas a súperky sme nepustili do ničoho

Hral sa behavý, bojovný basketbal. Naše hráčky ťahali opory - Ema Dobrovodská, Sára Černá, Ema Chmurová, Nela Drimajová, Saša Remenárová, Izi Hlubinová, Buriánová Sára a Alžbeta Škremková. Dievčatá poctivo bránili a dodržiavali taktiku naordinovanú trénermi. V útoku zas hrali signály, ktoré trénovali celý týždeň. Bodovo sa najviac darilo Saši Remenárovej a Eme Dobrovodskej s 12 bodmi resp. 10 bodmi, ale presadzovali sa všetky hráčky. Pod oboma košmi  tvrdo bojovali Maria Gašparková a Alžbeta Škremková, výbornými výkonmi sa prezentovali aj naše mladšie hráčky - Naďa Orlická, Paulína Havierniková, Klára Burešová, Sofia Lackovičová a Ema Gaňová. Splnili si svoje obranné úlohy a podarilo sa im získať veľa lôpt.

Keďže rozhodcovia nasadili prísny meter na obe strany, v poslednej štvrtine sa nám vyfaulovali dve skúsené hráčky a tak posledné 3 minúty dohrala Izi Hlubinová a Sára Burianová a 3 mladšie dievčatá z U11, kde bravúrne držali loptu a dali aj pár bodov. Hosťujúcim hráčkam sme nedali šancu. Zápas sme ovĺádli v pomere 51 : 22.

Kto čakal ľahký druhý zápas, bol zaskočený. Na oboch družstvách bola viditeĺná únava, ktorá sa prejavila aj na skóre po 1. štvrtine - vyhrali sme 4:2, aj keď pravda na našej strane to bolo spôsobené tým, že nám "odišla streľba". Tento trend trval aj na konci polčasu (16:10), či po 3-tej štvrtine (22:15). Naše dievčatá bojovali so streľbou a únavou, herne mali jednoznačne navrch. Dráma vyvrcholila v poslednej štvrtine, kde 4 a pol minúty pred koncom Lučenčanky znížili na 22:19.  Naši tréneri si vzali oddychový čas a na súpera "vytiahli" agresívny presing na súperovej polovici, na ktorý nenašli hráčky z Lučenca recept. A našim hráčkam sa začalo dariť strelecky a zápas v eufórii, za potlesku a nadšenia zaplnenej haly Slávie dotiahli k víťazstvu 40:21.

Tieto 2 víťazstvá sú nielen sladkou pomstou za prehry v úvode súťaže, ale sú dôležitým krokom na našej ceste, ktorá veríme vyvrcholí na Majstrovstvách Slovenska U12, o čom sme na začiatku sezóny ani nesnívali. Ale naše dievčatá vytvorili skvelú partiu, skvelo sa zapojili aj baby z U11 a celé družstvo napreduje.

A ešte k dievčatám z U11, ktoré v U12 hrávajú menej - je úžasné ako na lavičke povzbudzujú a žijú s tímom. Bez nich by sme to nedokázali a sme radi, že dievčatá a aj ich rodičia vedia, aké dôležité sú pre kolektív.

Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí celý čas vytvárali neskutočnú atmosféru na oboch zápasoch a taktiež veľké ďakujem patrí Rasťovi Novotovi za krásne fotky zo zápasov.