< Staršie mini

U12 Slávia Trnava v Ružomberku

V sobotu 19.1.2019 cestovali naše U12 staršie mini na pôdu lídra tabuľky do Ružomberku.

 

Keďže to je pre nás úplne nový súper, nevedeli sme presne čo čakať, v každom prípade sme predpokladali veľmi ťažké zápasy. Aj preto sme nominovali menej dievčat, ako obvykle, s dôrazom na staršsie, skúsenejšie, fyzicky vyspelejšie hráčky. Rátali sme s alternatívou, že nasadíme len 10-11 najskúsenejších dievčat. Predpokladali sme a nemýlili sme sa, že domáce hráčky budú fyzicky vyspelé a hrajúce behavý štýl.

Dievčatá cestovali vlakom, čo znamenalo skoré vstávanie a odchod z Trnavy o 6.30 ráno. Po dlhej ceste sme vystúpili v zmrznutom Ružomberku (-12 C) a zahriali sa prechádzkou k hale :-)

V prvom zápase mali lepší štart domáce hráčky. Od druhej štvrtiny sa hra vyrovnala, bolo to hore-dole o pár bodov na obe strany. Hru miestami "kazili" niektorými verdiktmi rozhodcovia. Naše dievčatá však predvádzali festival zahodených dvojtaktov a ľahkých pozícií, mali sme veľa stratených ľahkých lôpt a zlých prihrávok. Napriek tomu a množstvu osobných chýb sme sa 100 sekúnd pred koncom dostali do vedenia a získali sme aj loptu. Po timeout -e zo strany nášho trénera išli dievčatá na ihrisko s cieľom dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Dievčatá sa však "zľakli" a bohužiaľ stal sa opak. Domáce Ružomberčanky po našich 2 zlých prihrávkach a 2 fauloch dali niekoľko bodov a vyhrali v pomere 38:34.

 

Druhý zápas bol veľmi podobný, s tým rozdielom, že to bolo totálne vyrovnané od úvodného rozskoku, čo potvrdzuje aj polčasový výsledok 15:15.

 

Bohužiaľ, treba povedať, že opäť sme sa nevyvarovali ľahkých strát lôpt, zlých prihrávok a nepremieňali lľhké pozície. Naša hra bola strnulá, dievčatá sa nevedeli dostať do správneho tempa, hrali sme výrazne pod svoje možnosti. Baby však bojovali a stále sme udržiavali nádej na dobrý výsledok. Bohužiaľ na konci nám súper trošku bodovo utiekol a nám sa síce podarilo zdramatizovať záver, nestačilo to však na viac, ako druhú tesnú prehru v pomere 38:34.

 Druhý zápas si môžete pozrieť na :  https://www.youtube.com/watch?v=p4SxklE9-_Y&feature=youtu.be

 

Síce smutné z prehry, ale nakoniec v dobrej nálade sa dievčatá večer vrátili vlakom domov. Chceme poďakovať trénerovi, vedúcej družstva a obetavým rodičom, za to že ich sprevádzali a starali sa o ne počas celého výjazdu k nášmu zatiaľ najvzdialenejšiemu súperovi.

 

Celkovo hodnotíme oba zápasy, ako veľmi prínosné a poučné. Ukázali nám, ako sme na tom, kde sa musíme zlepšovať, aby sme v domácej odvete vrátili mladým basketbalistkam Ružomberka "požičané". :-)

 

 Ďalšie fotky z týchto dvoch zápasov  nájdete na facebook. https://www.facebook.com/bkaskslaviatrnava/

 

< Podporujú nás >