< Staršie mini

U12 - 01.12.2018 - Víťazný zápas s Bystricou

V prvý decembrový deň odohrali naše hráčky v kategorii U12 staršie mini ďalší súťažný zápas.

 Družstvo, ktorého základ tvoria skúsenejšie dievčatá ročnikov 2007 a 2008, ktoré hrali už v minulých sezónach, je doplnené našimi nádejami z U11 ročnikov 2008 až 2011.

 Po hladkých víťazstvách v minulom kole vo Zvolene, privítali naše dievčatá dalšieho súpera zo stredného Slovenska - Banskú Bystricu.

 Vyšková prevaha a aj počet hráčok ročníkov 2007 boli jednoznačne na strane hosťujúcich hráčok.

 Napriek tomu, že v našej súpiske boli aj dievčatá, ktoré prekonali v posledných dňoch zdravotné ťažkosti, sa od úvodného hvizdu rozhodcu zahrýzli do súperiek.

 Trénej Pavol Loj umne rozložil sily do oboch základných pätiek, dievčatám naordinoval presné úlohy na ihrisku, ktoré sa snažili napĺňať v každom okamihu zápasu. Dievčatá išli do vedenia a udržiavali súpera na dištanc po celý zápas. Zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 39:35, pričom v posledných 2 minútach umnou taktickou hrou a držaním lopty nepripustili súpera k tlaku a nedali mu šancu na obrat. Čo je skvelé, v prvom zápase sa strelecky zapísalo 9 z 11 našich hráčok, ktoré sme nasadili. Líderkami ofenzívy boli Saša Remenárová a Ema Dobrovodská. Dievčatá ročníku 2007 vybojovali veľa lôpt, získavali doskoky pod oboma košmi, kde im sekundovali aj naše podkošové hráčky. Dievčatá z U11 priniesli okrem výraznej bojovnosti aj zopár veľmi dôležitých bodov.

 Veľmi pozitívne bolo, že sa všetkyhráčky stotožnili s tímovou hrou a skúsenejšie v situáciách, kde bola možnosť, neváhali a nahrali aj mladším spoluhráčkam, aj za cenu rizika, že to nie vždy skončí bodom, či úspešnou prihrávkou. Ale len tak môžu "potiahnuť sebavedomie" mladšich dievčat a pomôcť im, aby sa im čo najskôr vyrovnali.

 Pred druhým zápasom sme sa báli, či na nás nedoľahne únava. Opak bol pravdou. Dievčatá boli v "laufe" a od začiatku to bolo jednoznačne naklonené v naš prospech. V hre bol ešte viac vidieť  timový prejav a miestami naozaj  U11-tky zapadli medzi skúsenejšie U12- tky.

 V ofenzíve tiahli v tomto  druhom zápase Ema Chmúrová a Saša Remenárová, veľa lôpt vybojovali kapitánka Ema Dobrovodská, Nela Drímajová, Sára Černa a Izi Hlubinova.

 Pod košmi bojovali s vysokými súperkami Maria Gašpárková, Alzbeta Škremková. V poslednej štvrtine sa k slovu dostali aj vo väčšom počte dievčata z U11, aby spoznali ťažkého súpera a dostali odmenu za neustále povzbudzovanie a timoveho ducha.

 Dievčatá uzavreli kalendárny rok viťazstvom 40:25, v decembri nás ešte čaká Mikulášsky turnaj v Bratislave.

A perlička na záver - v zostave trénera Pavla  Loja sa predstavili 3 sesterské dvojice - Izabela a Karolina Hlubinové, Maria a Veronika Gašpárkové, Alžbeta a Barbora Škremkové a to máme ešte v prípravke  aj sestru  Klárky Burešovej, čiže potenciál aj na štvrtú súrodenencku dvojku .

 

Za výborné fotky ďakujeme otcovi Klárky Burešovej 

- fotky sú uložené na webe  v galérii : https://bkslaviatrnava.sk/u12-01-12-2018-s-bb

 

Sme tím :-)

BK AŠK Slávia Trnava

 

< Podporujú nás >