< Aktuálne články a tlačové správy

U11 vstúpila do ligy víťazstvami

Stredu 17.11.2021, ktorá je štátnym sviatkom, využili naše najmladšie dievčatá kategórie U11 mladšie mini, na vstup do svojej ligovej súťaže predohrávkou 1. kola v Nitre.

Pre novozložený tím U11, kde máme zopár dievčat ročníka 2011, ktoré už hrali aj minulý rok a viac ako 20 nových dievčat ročníkov 2011 až 2014, to boli prvé súťažné zápasy v živote. V posledných dňoch pred zápasom sme "škrtali" súpisku vzhľadom na pribudajúce ochorenia a karantény.

Dievčatá sa do súperiek zahryzli a od prvého útoku prvého zápasu bolo jasné, kto bude na ihrisku pánom. Naše dievčatá viedli po 5 minútach prvej štvrtiny v pomere 25 - 0 a umožnili tak trénerovi začať rotovať aj širšiu lavičku. Je super, že sa chytili všetky aj tie najmladšie dievčatá, celý tím skvelo bránil a hlavne predviedli kolektívny výkon v oboch zápasoch.

Strelecky nás potiahli Ninka Moravčíková, Danka a Lenka Ivanovičové, Kajky Buberníková a Novotová, Simonka Slobodníková, Jasminka Sammaniová a Barborka Škremková. Viac ako body nás tešili pekní akcie, rýchle protiútoky, nacvičené akcie a to, že dievčatá nesebčili a lopta išla z ruky do ruky.

Pridali sa aj nové dievčatá,  ktoré začali s basketbalom v priebehu septembra a októbra. Pochvalu si zaslúžia všetky, ale vyzdvihli by sme výkon Anetky Kalivodovej. Tá hrala prvé súťažné zápasy v živote, skvelo a nebojácne bránila a predovšetkým sa vôbec nebála driblovať, vystreliť a zásobovala dievčatá skvelými a presnými prihrávkami, ukázala veľmi dobré priestorové vnímanie a cit pre hru.

Posledné poďakovanie a pochvala patrí rodičom, ktorí povzbudzovali celý zápas a všetky dievčatá :-)