< Články a tlačové správy

Turnaje našich tímov v letnej príprave zhodnotenie trénerov.

Počas letnej prípravy  sa  jednotlivé tímy  zučastnili okrem  sústredenia na Skalke  aj  niekoľkých  prípravnych zápasov či  turnajov  v Česku a  Srbsku .

Prinášame Vám komentár  jednotlivých trénorov k  týmto  turnajom a ich znodnotenie  či pohľad na jednotlivé tímy. 

 

Pohľad trenerky U13,14 Antonii Krippnerovej na  turnaj v Srbsku 

V dňoch 5-8.9.2019 sa naše dievčatá zúčastnili turnaja v Srbsku.

Turnaja sa zúčastnili okrem nás a domáceho klubu ŽKK "I ti si neko", Červená hviezda Belehrad a Bosna a Hercegovina. Odohrali sme 4 zapasy.

Prvý hraci den nás čakal zápas s Bosnou, v ktorom bolo vidno viac skúseností na našej strane. Vyhrali sme 75:6.

Druhý zápas s Červenou hviezdou Belehrad bol už náročnejší. Súperova hra bola veľmi rýchla a tvrdá ako v obrane, tak aj v útoku. Aj napriek tomu s nimi naše dievčatá držali krok počas celého zápasu. No zvíťaziť sa nám nepodarilo, prehrali sme 47:51.

Druhý hrací deň nás čakal prvý zápas s domácim tímom. Opäť tvrdý súper, ale naše dievčatá boli kvalitnejšie po technickej stránke, čo sa ukázalo aj na výsledku. Tento zápas sme vyhrali o 17 bodov.

Vďaka tomu sa nám podarilo  prebojovať sa do finále, kde nás znovu čakal zápas s Červenou hviezdou. Naša hra však bola veľmi nekoncentrovaná, preto nám v prvom polčase  súperky odskočili na 10 bodový rozdiel. V polovici tretej tretiny sme už prehrávali o 20 bodov. Na konci zápasu sa naše dievčatá prebudili, ukázali naozaj bojovný výkon a dotiahli sa na 8 bodovy rozdiel. Na výhru nám to už nestačilo a prehrali sme 48:58.

V tomto turnaji sme mali možnosť si zmerať sily s družstvami, ktoré už hrajú tvrdší basketbal a ukázali sme, že sa dokážeme prispôsobiť aj tvrdej hre.

 

Ako vidí  absolvované  turnaje  tréner U15,U17   Dobroslav Lupták   : 

 

Kyjov

30.8.-1.9.  družstvo U 15 sa zúčastnilo prípravného turnaja v Kyjove pod názvom TUBANAK.

Na turnaj sme šli bez viacerých hráčok, ktoré budú tvoriť v lige súťažný tím. O to viac mali priestor si zahrať aj hráčky , ktoré do teraz nemali veľké skúsenosti a tiež som si otestoval aj nové posily. Odohrali sme 5 zápasov z rôznymi výkonnostnými súpermi. Za turnaj chcem pochváliť a vyzdvihnúť výkon Alexandry Školkovej, ktorú nám nominovali aj do ALL Stars. Samozrejme aj ostatné dievčatá zo zápasu na zápas zlepšovali svoje výkony.

 Veľmi sympatický dojem ďalej zanechali Diana Uhlíková, Stefanie Rusenová, Sára Majerová, Nela Mareková, Kika Dzurová, Ema Havrikanič, Kaja Bóriková. Laura Lukáčová, Viktoria Lehotová.

Výsledky

BK AŠK Slávia Trnava

BC Vysočina

51:39

BK Dubňany

BK AŠK Slávia Trnava

16:85

BK AŠK Slávia Trnava

SK K2 Prostějov

26:42

TJ Sokol Lanžhot U17

BK AŠK Slávia Trnava

37:42

 3. místo Jiskra Kyjov

Slávia Trnava

49:38

1. místo SBŠ Ostrava

2. místo Prostějov

36:33

 

 Ostrava

6.-8.9. Si naše kadetky zmerali sily na prípravnom turnaji v Ostrave. V našej kategórií nastúpilo 9 tímov, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Priamo sme sa stretli s BK Havířov, SK K2 Prostějov, ASokol Hradec Králové , Basket Ostrava. V slovenskom finále sme zdolali susedov zo Serede podobným rozdielom ako na Majstrovstvách Slovenska. 66:42.

 

Nakoľko to boli pre naše kadetské družstvo prvé zápasy, a neboli sme ešte v plnej zostave, obišli sme celkom úspešne. Turnaj ukázal naše nedostatky na ktorých musíme do začiatku ligy popracovať. Atletičnosť , technika, najme rýchlosť v obranných schopnostiach. Presnosť prihrávky a samozrejme zakončenia. V podstate stále je toho ešte veľa. Asi najlepšie obstála a najmenej kolísavý výkon podala Peťa Jančovičová. Ćo ešte beriem ako pozitívne, že každá z dievčat mala svoju svetlú chvíľku v nejakom zápase . Čo je horšie , že nám výkon stále pláva hore dole. Potrebujeme nastaviť lepší štandard. A udržať si ho.

Výsledky

BK AŠK Slávia Trnava

BK  Havířov

81:56

SK K2 Prostejov

BK AŠK Slávia Trnava

42:65

BK AŠK Slávia Trnava

Sokol Hradec Králove

20:0

Basket Ostrava

BK AŠK Slávia Trnava

24:96

 Loko Sereď

Slávia Trnava

42:66

 Hráčky:P.Jančovičová, S. Rusenová, S. Pučíková, M. Valová, A . Školková, L.Lojová, N.Gavláková,  S. Majerová, S.Krippnerová, H. Dobošová

 

 

Pohľad  trénera  U19 Milana Černického  :

Brno U-19

V prvom rade treba pogratulovať usporiadateľom za perfektný zorganizovaný turnaj.

Turnaj sme odohrali v kompletnom zložení proti veľmi silným superom ako sú Sparta,KP Brno,Žabiny a Gyor.Bilancia 0 výhier 4 prehry vyzerá zle ale hráčky zistili ako sa hrá moderný basketbal založený na perfektnom ovládaní lopty, rýchlom protiútoku ale hlavne o agresívnej obrane.Verím že hráčky získali skúsenosť a hlavne chuť do tréningu aby sme sa im nabudúce
 vyrovnali a aby sme to v domácej súťaži zužitkovali.

Ostrava U-19

Turnaj sme odohrali bez 3 hráčok základnej rotácie,kde dostali väčšiu minutáž  hráčky z lavičky a svojím výkonom pozitívne prekvapili.

Bilancia 2-4 je síce negatívna ale sme sa zohrali hlavne v útočnej fáze kde sme si vedeli vytvoriť strelecké príležitosti ktoré sme ale veľmi slabo premieňali hlavne spod koša.

V obrane máme veľký problém s obranou 1:1 kde musia hráčky prebrať na seba väčšiu zodpovednosť aby sme sa mohli posunúť v kolektívnej obrane ďalej.Turnaje sme odohrali proti silným súperom a ja verím že sa nám to vráti.Spoločné sústredenie na Skalke a tieto 2 turnaje boli výbornou príležitosťou sa viac spoznať a nájsť tu správnu chémiu na ihrisku ale aj mimo neho.