< Staršie žiačky

Trnavské basketbalistky vstúpili do svojej ďalšej sezóny

Začiatok sezóny 2018/2019

Na sezónu 2018/2019 sme sa začali pripravovať od 6.augusta 2018.

Letná príprava prebiehala v domácom ale i vonkajšom prostredí. Prvý týždeň sme sa dávali do poriadku po prázdninách. Následne sme absolvovali letné sústredenie neďaleko  Prievidze, v Kľačne.

Posledné dva týždne augustovej prípravy sme mali v náhradnej telocvični SOŠ Elektrotechnickej v Trnave.

Koncom augusta začiatkom septembra (31.8 -3.9.2018) sme absolvovali s ročníkmi 2004 a 2005 prvý prípravný turnaj v Kyjove pod názvom TUBANAK. Z ôsmich družstiev sme obsadili tretiu priečku. Prehrali sme len s českými tímami KP Brno a Sokol Hradec Králové.

http://www.jiskrakyjov.cz/historie/sezona-2017-2018/tubanak-2018

7.-9.9.2018 sme s ročníkmi 2004, 2005, 2006, 2007 v domácom prostredí odohrali malý turnaj pod názvom Jarmočný, za účasti Slovinského tímu Novo Mesto a CBK Košice. Oba zápasy sme s prehľadom vyhrali.V tomto istom termíne sa naše ročníky 2001,2002, 2003 zúčastnili prípravných zápasov v Gyory, kde sa stretli s Nitrou a maďarskými tímami.

Turnaje v príprave sme uzavreli v Starej Turej 2. miestom s účasťou hráčok ročníkov 2004,2005,2006. Tu sme si zmerali sily so Spišskou Novou Vsou, Starou Turou, a CBK Košicami. Premožiteľa sme našli len v poslednom spomenutom družstve CBK Košice.

 

Vstup do sezóny v kategórií žiačok

Prvé súťažné zápasy v tejto kategórii v  nedeľu 23.9.2018 o 14.00,  sme so žiačkami vstúpili do sezóny s víťazným krokom proti dievčatám z Nitry. Oba zápasy sme bez zaváhania vyhrali.

BK AŠK Slávia Trnava – BKM Junior UKF Nitra , 93 : 10 , 97 : 26.

Musím celé družstvo pochváliť, že šliapalo ako hodinky.

 

Vstup do sezóny v kategórií starších žiačok

Posledný septembrový víkend vstúpili do sezóny aj dievčatá v kategórií starších žiačok. V domácom Trnavskom prostredí v hale Slávie sme hostili v sobotnom dueli hráčky  spod Tatier - BAM Poprad. V prvej štvrtine Popradčanky ešte s nami držali tempo, kedy sme vyhrali 19:14. Po druhej štvrtine sme misku váh priklonili už viac na svoju stranu. Po celý čas to bol basketbal pekných herných situácií, no lepšie sme ho zvládli my. Poprad získal kvalitného trénera (Ľuboslava Kovalského)  a bolo vidieť veľký posun dievčat. Tešíme sa na ďalšie stretnutia a pekné okamihy dobrého basketbalu.

BK AŠK Slávia Trnava – BAM Poprad 76 :39

Na druhý deň v nedeľu ráno sme privítali ŠKBD Spišskú Novú Ves. Pred týždňom sme sa s nimi stretli v Starej turej na prípravnom turnaji. Vedeli sme, že nepôjde o ťažký zápas, no nič sme nenechávali na náhodu. Napriek tomu v prvej štvrtine bolo ťažké motivovanie dievčat. Nešli sme poriadne do obranných činnosti tak, ako si predstavujem. Ľahko sme získavali lopty a dievčatá to veľmi nebavilo. Ťažko hodnotiť takýto zápas. Jediné pozitívum bolo, že si mohli zahrať všetky dievčatá.

BK AŠK Slávia Trnava – ŠKBD Spišská Nová Ves  138:13

 

Vstup do sezóny v kategórii junioriek 

Počas uplynulého víkendu si naše Juniorky zahrali v prvom súťažnom ligovom zápase s BK Dubček Bratislava. Stav zápasu bol pre nás od začiatku zápasu  nepriaznivý . Naše dievčatá  ročníkov 2001, 2002 nevedeli uspešne zdolať tím pozostavajúci zo žien ročníkov 1978, 1998,1996 a mladšie. Bol to pre nás naozaj nerovný  súper. 

V tejto súťaži je  naozaj  veľká škoda  že SBA pristúpilo pre  malý počet tímov v kategórii žien a junioriek k spojeniu  týchto dvoch kategórií. Na druhej strane sú to pre naše hráčky, ktoré majú pred sebou basketbalovú  budúcnosť, obrovské skúsenosti  zahrať si  proti takto  skúseným hráčkam.

Nezahanbili sme sa  a stav zápasov bol nasledovný : prvý a druhý odvetný zápas (35:78, 44:76) 

Zápasy sa  hrali v sobotu  aj v nedeľu.

 

Pokračujeme  a   držíme si palce , túto sezónu sme  sa prihlásili  do všetkých súťažných kategórií , máme  68 aktívnych hráčok a 20 detí  v prípavke ktoré pripravujeme  do súťaží, prajeme naším hráčkam veľa úspechov, novým hráčkam, ktoré prvý krát vstúpia do suťažných zápasov  veľa štastia a odvahy, no a my všetci si poprajme  dobrú a uspešnú sezónu , bez stresov, zlej nálady a nedorozumení, a hlavne  dievčatá  bez zranení. 

Chceme  privítať medzi nami  aj nových rodičov  a  hráčky ktorí sa stali novými posilami do našich  tímov  v jednotlivých kategóriách .

Sme tím :-)

BK AŠK Slávia Trnava 

( Hlavný tréner klubu  a vedenie klubu ) 

< Podporujú nás >