< Články a tlačové správy

Striebro ide do Trnavy - MSR U 15 sezóna 2020/2021

Uplynulý víkend sa odohrali M-SR U 15 v Košiciach, kde naše dievčatá štartovali z 3.miesta západnej skupiny. Náš prvý zápas turnaja sme odohrali s MBK Ružomberok, ktorý postúpil zdruhého miesta východnej skupiny. Dievčatá na tento turnaj už nastupovali do vlaku pozitívne naladené a na zápas proti  ,,Ruži" veľmi dobre mentálne pripravené. Do zápasu sme vstúpili energicky, koncentrovane v obrane aj v útoku, s cieľom dosiahnuť čo najlepší výsledok. V tomto zápase sme videli veľkú podporu celého družstva, tímovú a mentálnu spoluprácu.Celý zápas sme mali na vrch a vôbec sme si nepripúšťali prehru. V náročnom a vyrovnanom závere sme zápas vyhrali v pomere 62:56.

Druhý zápas v štvrťfinále sme nastúpili proti nášmu rivalovi zo Šamorína, ktorému sme mali čo oplácať. Naše dievčatá nastúpili do tohto zápasu ešte viac energicky a zodpovedne o čom svedčil aj výsledok v polčase, keď sme viedli v pomere 28:15 a do druhej časti zápasu sme nastupovali s komfortným náskokom. Šamorín sa nás snažil dobehnúť a doťahovať sa na nás, ale vôbec sme si nepripustili  prehru a nakoniec sme zvíťazili 51:46, čím sme si zaistili postup do finále. V tomto zápase bolo vidieť ako naše basketbalistky tímovo aj mentálne  spolupracujú.

Do finálového zápasu proti domácemu družstvu ,,Anjelkám" z Košíc sme nastúpili veľmi nekoncentrovane a v prvej štvrtine sme sa nevedeli vôbec presadiť, zlyhávali sme vo všetkých činnostiach či už v obrane, alebo v útoku. Naša hra bola pomalá a nevedeli sme sa presadiť proti súperovej zodpovednej obrane. Tento skúsený súper to využil a potrestal nás už v polčase rozdielom 23 bodov v ich prospech. Napokon sme ,,Anjelkám“ podľahli 41:73.

Chcela by som pochváliť a vyzdvihnúť celý tím, či už boli na ihrisku alebo na lavičke. K zápasom pristúpili zodpovedne, koncentrovane a dodržovali všetko čo sme si pred turnajom zadali, neskutočne sa podporovali, fandili, pomáhali si a som rada, že sa takto zomkli aj v tej najťažšej situácii vo finále. Môžem konštatovať, že nikto nečakal takýto perfektný výsledok, nakoľko sme neboli favoritmi týchto MSR, ale keď to funguje v tíme vždy sa dosiahne výborný výsledok.

Dovoľte mi dievčatá, aby som Vám z celého srdca poďakovala za Vaše výkony a prístup či už  k zodpovedným tréningom pred finálovým turnajom, alebo počas celých MSR za pokoru, slušnosť, sebazaprenie a odhodlanosť, nakoľko na prípravu kvôli pandémii sme mali veľmi málo času, ale výsledok stojí za to.

Najlepšou hráčkou MVP sa stala Nela Mareková, blahoželáme!

Ďakujem môjmu RT, asistentovi Miroslavovi  Futovi , ďakujem vedúcej družstva Soni Chmurovej za dôslednú organizáciu a servis počas celých MSR.

Ďakujem vedeniu klubu, rodičom, fanúšikom a hlavne našim sponzorom. Bez Vás by sme to v tejto ťažkej dobe nezvládli.