< Staršie žiačky

Smer Východné Slovensko

Cez víkend 3. a 4.2.2018 sme odštartovali boje o 9.-15.miesto v kategórií starších žiačok. Aj keď sú to menej populárne miesta ako v hornej časti tabuľky, budeme sa snažiť a bojovať, ako keby sme hrali o prvé miesto.

Na úvod sme zdolali Rožňavu a Union Košice. Na dvojzápas išlo len 9 hráčok: L. Lojová, P. Jančovičová, S. Krippnerová, E. Bilíková, H. Dobošová, D. Dobošová, S. Majerová, S. Hodulíková, N. Kvasayová.

Musím pochváliť všetky dievčatá za bojovnosť a za to, že sa pobili o body z východu. Samozrejme cítiť, že nie sme v optimálnej zostave. Chýbal nám v druhej 5-ke rozohrávač. Túto úlohu musela na seba prebrať naša kapitánka Emka Bilíková, ktorá sa tejto, pre ňu od začiatku sezóny, novej úlohy zhostila zodpovedne. So Sofiou Krippnerovou odovzdali na ihrisku všetko, do poslednej kvapky potu. V zápase s Rožňavou prvá 5-ka odviedla  výbornú prácu, keď dievčatám z druhej 5-ky urobili 14 bodový náskok.  Po polčase sme vyhrávali 41:35.  Druhý polčas už výhradne patril nám. Súpera sme zdolali 101:58.

Rožňava – Trnava

58:101 (11:25, 24:16, 14:29, 9:31)

Dobošová D. 2, Lojová 8, Jančovičová 14, Krippnerová a Dobošová H. po 15, Bilíková 22, Majerová 25

V nedeľu ráno sme nastúpili proti Košiciam. V zostave u nás v podstate žiadne dramatické zmeny nenastali. Úlohy sme si ponechali zo sobotňajšieho zápasu. Prvý polčas sme pocítili silu Košického basketbalu. Prehrali sme 38:25. Mali sme slabú obranu a dostávali sme lacné koše. Dostali sme 4 koše po 3 body. V šatni sme si vysvetlili, zopakovali a nabudili sa na výhernú nôtu. Tretia a štvrtá štvrtina už išla podľa našich predstáv. Malými krokmi sme sa vracali do zápasu. Zápas skončil 71:57 pre Trnavu.