< Kadetky

Posledný vikend kadetiek pred nadstavbovou časťou .

Kadetky tento víkend  odohrali dva náročné zápasy  s naším dobre známym  súperom  zo Starej Turej.

Posledné dva  víkend  sme  sa  stretli častejšie. Odohrali sme spolu v nedeľu  na EGBL  jeden  zápas  a teraz   dva  počas  uplynulého  víkendu.

Prvý  zápas  sme  v Starej  Turej prehrali  58:48  ( 26:30)

Na zápas sme vycestovali  s 8 hráčkami , čo bolo  veľmi náročné . V tíme  nás  zlomili   choroby  a tiež zranenia.  Bol to  fyzicky náročný  zápas na súperovej  palubovke s vekovou a fyzickou prevahou súpera. Súperky hrajú tvrdý  kontaktný basketbal, a my  s podstatne oklieštenou rotáciou  sme  to museli  ustáť.

Druhý  zápas  sa hral  u nás doma  a ten sa nám podarilo  vyhrať. 50:48  (32:19)

Výborný  zápas  a perfektná  škola  pre naše  hráčky. Boli sme  v rovnakej  zostave  ako predošlý deň  a baby  bojovali, chceli veľmi  Starej Turej   oplatiť  prehry,  ktoré  v poslednom čase s nimi utrpeli. A podarilo sa . :-)

V celku  dobre  rozohratý  zápas,  kedy sme  v polčase  slušne vyhrávali 32:19, sme si  sami pokazili v tretej štvrtine . Bolo sa na čo pozerať  na oboch stranách , výborné  výkony  hráčok  v oboch tímoch  striedali absolútne neprofesionálne rozhodnutia dvojice rozhodcov.

Nesprávne posúdenie faulujúcej  hráčky , pomýlenie si  čísla hráčky , spôsobilo,  že  sa  omylom  vyfaulovala   Sabina Pučíková, a množstvo nedpískaných  tvrdých  zákrokov  bola  veľmi zlá vizitka  tejto dvojice rozhodcov.

Našťastie  nedošlo k zraneniam  a zápas nakoniec  vo  veľmi  dramatickom závere  naše hráčky  vyhrali  o jeden kôš.

Gratulujeme :-)

Týmito zápasmi počas víkendu  sa ukončila základná časť kadetskej súťaže  rozdelenej   na skupinu  východ a západ  . Takto to  nakoniec dopadlo.

Rozlosovanie nadstavbovej časti o 01. – 08. miesto , bude známe v priebehu nasledujúcich dní.