< Žiačky

Polovičný úspech v Piešťanoch

Polovičný úspech v Piešťanoch

 

V sobotu 24.2.2018 sme nastúpili proti domácim Piešťanským čajočkám. Bohužiaľ neboli sme v plnej zostave, ale to nám na odhodlaní za víťazstvom v prvom zápase neuberalo na sebavedomí a na sile tímu. Dievčatá boli o to viac motivované, lebo v danom termíne sme sa mali zúčastniť v Poľsku BOCHNIA CUPu.

Prvý zápas sme vynaložili všetky sily k úspešnému koncu. Napriek veľkému počtu faulov, sme mali dobrú obranu. Na rozhodcov sa nezvyknem sťažovať, ale tu sme museli byť minimálne dvakrát lepší ako súper, aby sme mohli pomýšľať na víťazstvo. Čo bolo na jednej starne faul na druhej nebolo. Čo bolo na jednej strane faul pri streľbe, na druhej sme mohli byť radi , že to bolo posúdené aspoň ako faul. Ale ani táto skutočnosť nás v prvom zápase nevyviedla z herného konceptu a tvrdo sme si robili svoju prácu. 

Samozrejme stálo nás to veľa síl. V útoku sme hrali koncertovane. Vychádzala nám aj prieniková hra aj streľba. Doslova si vychutnávala hru Sabina Pučíková .

 

Nastrieľala 20 bodov z toho úspešne vsietila štyri trojky. Samozrejme chválim aj ostatné dievčatá. Podali sme kolektívny výkon.

 

Piešťany - Trnava 26:56 (9:9, 0:8, 10:19, 7:20)

Body: Pučíková 20, Majerová a Bilíková po 12, Krippnerová 6, Boriková 4, Dobošová 2

 

Druhý zápas sme už nemali silu. Sabi s Emou vystrieľali svoje projektily v prvom zápase, ktoré nám bohužiaľ chýbali v druhom. Trend pískania bol taký istý, ak nie horší. Ale nebudeme sa vyhovárať, na druhých. Nemali sme už sily na podanie lepšieho výkonu. Aj keď sme druhý zápas prehrali , bojovali sme ako sa len dalo. Potvrdzuje to aj po Timeoute v posledných sekundách zahratý aut. Vedeli sme sa namotivovať a úspešne zakončiť s poza trojbodového oblúku.

Piešťany Trnava 64:45 (14:6, 11:12, 19:12, 20:15)

Body : Krippnerová 12, Dobošová 11, Majerová a Jančovičová po 6, Pučíková a Lojová po 4, Bilíková 2

 

Tréner: D. Lupták