< Mladšie mini

Nový tím U11 na svojom prvom súťažnom zápase

Nový tím U11 v klube  na svojom prvom zápase .

V sobotu 10.11.2018 malo súťažnú premiéru novovytvorené družstvo U11 mladšie mini. Dievčatá sa predstavili pod domácimi košmi v telocvični na Slávii.

Tento novovytvorený tím pozostáva z hráčok ročníka narodenia 2008 až 2011.

Zo 16 nominovaných hráčok to bola pre 13 dievčat zápasová premiéra v tejto kategórií. Naše hráčky sú spolu len 2 mesiace a nastúpili proti konsolidovanému súperovi zo Starej Turej, ktorý súťaží už druhú sezónu.

Prvý polčas skončil (7:33), pôsobil trochu rozpačito,  "rozpozerávali“ sme sa  a zisťovali, ako to v zápase vôbec chodí.

Druhý polčas skončil stavom (13:26), opadol  prvotný strach, dievčatá  začali  plniť trénerove príkazy a orientovať sa na ihrisku. Ukázali sme veľký tréningový progres, keď sme tretiu  štvrtinu uhrali skoro vyrovnane skvelou obranou a nasadením stavom (9:13). V niektorých momentoch sme hrali vyrovnanú partiu s disponovaným súperom.

Konečný stav zápasu bola prehra  (20:59), dôležité však je, že dievčatá ukázali bojovnosť, nasadenie a túžbu sa zlepšovať.

Najlepšími strelcami v zápase boli paradoxne tie z hráčok,  ktoré  boli na súťažnom zápase v tejto kategórii prvý krát  - Gašpárková Maria 6, Orlická Naďa 5.

Veľká  vďaka ale patrí všetkým hráčkam.

Veríme, že  aj tento  zápas bude pre naše hráčky  obrovskou motiváciou, že pochopili že sa  nemusia báť a o to viac budú trenovať a snažiť sa.

Sme presvedčení, že tento tím má veľký potenciál a zlepšenie uvidíme v najbližších zápasoch.

To, že niektoré dievčatá nastupujú aj v súťaži U12 starších mini, kde zbierajú skúsenosti od našich starších hráčok, nás napĺňa presvedčením a optimizmom, že aj toto novovytvorené družstvo bude čoskoro hrať krásny basketbal podporený bojovnosťou, energiou a zápalom pre hru. Tešíme sa na ďalšie zápasy U11.

Najbližšie sa hráčky predstavia 24.11.2018 v Ivánke pri Dunaji.