< Kadetky

Nedeľný dvojzápas vo Zvolene

Prípravané zápasy vo Zvolene  - Kadetky

 V nedeľu 20.1.2019 po dlhšej hracej prestávke kadetky vycestovali na priateľský zápas do Zvolena.

Nakoľko máme maródku a nejaké „objektívne“ príčiny neúčasti hráčok, či už samotných kadetiek alebo pendlujúcich hráčok družstvo bolo zložené nasledovne. Štyri Kadetky Gavlákova, Lojová, Valková, Štefúnková. Štyri staršie žiačky Havierníková, Rusenová, Lojová, Pučíková. Dve žiačky Majerová a Boriková. Som vďačný týmto hráčkam  za nasadenie, za neodmietnutie ísť reprezentovať klub a mesto vo vopred dohodnutom priateľskom dvojzápase.

V takomto zložení sme hrali po prvý raz. Preto pre mňa ako trénera, to nebola ľahká úloha zosúladiť tieto dievčatá. Baby ukázali svoju nielen basketbalovú šikovnosť, ale aj intelektuálny charakter hráča.

Napriek tomu, že sme spolu nemali ani jeden tréning, skúsili sme si po porade pred zápasom niektoré základné herné kombinácie. Taktiež v hrubých rysoch sme išli do koncepcie rýchleho protiútoku aj so sekundárnou fázou. A v neposlednom rade som rád, že pochopili jednoduchšie signály v postupnom útoku. Samozrejme, nemohol som od nich očakávať 100% výkon, čo sa týka herného konceptu. Ale snahu veľmi oceňujem.  Zvlášť som hodnotil nasadenie (bojovnosť a charakter hráča) v hre, herné činnosti jednotlivca.

Musím za oba zápasy pochváliť dievčatá. Samozrejme vieme aj o nedostatkoch, ale na to nám poslúžili tieto zápasy, aby sme ich odstraňovali.

1. zápas

Zvolen – Trnava   70:68

2. zápas

Zvolen  - Trnava    65:69

 

Trener Dobroslav Lupták