< Staršie žiačky

Koment trénera - U15

Trnava – Ružomberok

V sobotu  10.11.2018 sme privítali dievčatá z Ružomberka. Na rovinu poviem, že sme očakávali tvrdší odpor. Súpera sme prekvapili rýchlou hrou a dôraznou obranou. V podstate nám vychádzalo všetko, na čo sme siahli. Som rád, že do hry sa mohlo zapojiť všetkých 15 hráčok.

Trnava – Ružomberok

113:32 (29:2, 34:9, 23:11, 27:10)

Body: Majerová 30, Lojová 13, Valová 11, Gavláková, Pučíková a Dobošová po 10, Jančovičová 9, Bilíková 8, Krippnerová 5, Havierníková a Boriková po  3, Rusenova 1.

 

Trnava – Banská Bystrica

V nedeľu 11.11.2018 sme na domácej palubovke hostili hráčky Banskej Bystrice. Od začiatku zápasu sme pocítili, že ide o kvalitnejšie hrajúceho súpera, akým bol Ružomberok. Síce v prvom útoku v prvej minúte sme strelili úvodnú trojku. No potom taktovku prevzal súper a do štvrtej minúty nám naložil 9:3. Dievčatá sa zmobilizovali a  štvrtinu sme ukončili remízou 21:21. Vyrovnaný priebeh zápasu bol aj počas druhej štvrtiny. Na polčase sme vyhrávali najtesnejším rozdielom 44:43. Do polčasu nazbierala Peťa Jančovičová 4 fauly, no nemožno jej ich vyčítať, lebo naozaj odviedla vynikajúcu pracú pod oboma košmi. Aj vďaka jej bojovnosti sme sa dostali spať do zápasu v prvej štvrtine. Taktiež výborná streľba  za 3 body Lenky Lojovej priniesla návrat do hry. Takto by som mohol vymenovať asi každú hráčku na ihrisku. Všetky podávali vcelku koncentrovaný výkon až na pár chýb, opäť pri zakončení. Do konca zápasu sa nám vyfalouvali, spomínaná, Petra Jančovičová a Magdaléna Valová. Taktiež jej nič nemôžem vytknúť. Obranné zákroky boli na mieste. Od tretej štvrtiny sme už hru priklonili na našu stranu. V závere sme už nič nenechali na náhodu a zápas sme priviedli do víťazného konca. Jediné, čo ma mrzí je, že zas sme nepremenili čisté šance. Keď už pred hráčkou nie je žiadny obranca, je naozaj trestuhodné, nedať kôš. Čo sa týkalo organizácie hry, či už v jednej alebo v druhej päťke, pevne opraty držali Nina Gavláková a Megy Valová. Koncepciu a systém všetky baby na ihrisku plnili do bodky. Podali sme dobré individuálne výkony, ktoré boli podporované tímovým duchom.

Za tento víkend chválim vynikajúcu prácu dievčat v oboch zápasoch.

Trnava – Banská Bystrica

78:62 (21:21, 23:22, 13:7, 21:12)

Body: Majerová 15, Lojová 13, Valová 12, Bilíková 10, Dobošová 7, Gavláková 6, Pučíková a Krippnerová po 4, Jančovičová 3, Školková a Boriková po 2

 

 

 

 

< Podporujú nás >