< Staršie žiačky

Derby TRNAVA - SEREĎ - U15

V sobotu 6.4.2019 sme v domácom prostredí privítali, v celej sezóne  dobre hrajúcu Sereď. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas.

Napriek tomu, že súper nebol v plnej zostave, nás v prvom polčase, respektíve v prvej štvrtine poriadne vyškolil. Z nepochopiteľných príčin, pre mňa ako trénera, sme sa podali súperovi.  Sereďanky boli rýchlejšie, agresívnejšie a prevalcovali nás jednoduchou hrou 1:1, keď naša obrana bola deravá ako ementál a prieniky robili ako teplým nožom do masla.

V druhej štvrtine sme už boli vyrovnaným partnerom súperovi, túto sme aj vyhrali o jeden kôš. No polčasové manko sme mali 7-bodové.

Čo sa týkalo samotnej hry v útoku, bola vcelku uspokojivá. Chybu vidím v nepremieňaní tutovkových pozícii. A najmä v trestných hodoch. Tu sa nám ukazujú resty z toho, ako sme sa technicky (ne)naučili strielať. Pokiaľ tento dôležitý aspekt nezlepšime, budeme mať, čím ďalej, tým väčšie problémy uspieť v zápasoch. Vyhrať bez košov sa nedá, aj keď hráme peknú hru.

V prvom polčase za dobrý výkon môžem pochváliť 3 hráčky: Hanku Dobošovú, Sašku Školkovú a Lenku Lojovú po prestriedaní.

Na polčase sme si povedali, že súperovi musíme ukázať kvalitu nášho tímu. A tak aj bolo. Zlepšená koncentrácia v obranných činnostiach. Najmä keď Megy Valová nedala pri rozohrávke Užovičovej ani dýchať a svojim počínaním nakopla ku dobrému výkonu v obrane aj ostatné hráčky. Dostali sme sa do hernej pohody. Začali nám vychádzať rýchle protiútoky aj postupné, následne aj streľba za 3 body.

Zápas sme vyhrali s 19-bodovým plusom. Ale s naším výkonom, hlavne v prvej časti hry, nemôžeme byť spokojní. Blíži sa vrchol sezóny a podobné prepadáky si nemôžeme dovoliť, ak chceme pomýšľať na pódiové umiestnenie.

Trnava - Sereď

67:48 (9:17,16:15,24:5,18:11)

Body:

Majerová 15(1x3), Dobošová 9(2x3), Lojová 10(2x3), Valová 7, Krippnerová a Jančovičová po 6, Školková 4, Gavláková 3(1x3), Dlugošová, Bilíková a Pučíková po 2, Sagalincová 1