< Staršie žiačky

Cenné body Slávie Trnava

Počas uplynulého víkendu  ( 13 - 14.10.2018) sa  odohrali na  súperových palubovkách  4 dôležité zápasy našich tímov. Mladšie žiačky (ročník 2006 a ml. ) odohrali dva súťažné zápasy  v Banskej Bystrici a  Staršie žiačky  sa stretli v Košiciach s Young Angels a CBK Košice.

Všetky zápasy sa pre  naše farby BK AŠK Slávia Trnava  skončili výhrou.

Mladšie žiačky:

Hráčky nastúpili v oklieštenej zostave 10 dievčat.

Zostava: Lucia Paulechová, Diana Uhlíková, Nina Urminská, Alexandra Bajcarová, Ema Dobrovodská, Izabela Hlubinová, Ema Chmurová, Nela Drimajová, Alexandra Remenárová, Nela Mareková .

Suverénnym spôsobom  skorovali  a vyhrali oba súťažné zápasy.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs  BK AŠK Slávia Trnava

1.zápas : 18:64

Body:(Bajcarová 18b, Dobrovodská 10b, Remenárová 10b, Uhlíková 8b, Mareková 7b, Paulechová 6b, Chmurová 2b, Drimajová 2b, Hlubinová 1b )

2.zápas: 29:59

Body: (Mareková 19b, , Bajcarová 10b, Remenárová 8b, Paulechová 6b, Chmurová, Uhlíková po 4b, Hlubinová, Drimajová, Urminská, Dobrovodská po 2b)

Výborný výkon a skorovanie všetkých  hráčok, bojovnosť a nasadenie ktorú ukázali hráčky na ihrisku priniesla veľkú radosť nám všetkým a cenné body do tabuľky.

Staršie žiačky priniesli cenné body z východu : ( koment trénera D.Luptáka )

Cez víkend sme sa presunuli do „hlavného mesta východu“ do Košíc. Prvý súper, ktorý nás hostil boli mladé anjelky. Je to momentálne asi najúspešnejší mládežnícky basketbalový klub. Zápas sme odohrali v Angels Aréne.

Prvú štvrtinu sme odohrali v dobrom nasadení a tempe. Všetko nám vychádzalo podľa predstáv 2:11. V druhej sme povolili a do polčasu sme si odnášali len 2-bodový náskok 18:20. Po polčase sme opäť zobrali kontrolu nad vývojom zápasu do našich rúk. Po tretej štvrtine bol stav priaznivý pre nás 26:34. V poslednej štvrtine sme sa tak, ako sa vraví, zahrávali s ohňom. Anjelky štyri minúty pred koncom otočili skóre v ich prospech 40:39. No bolo to len na chvíľku a zápas sme ukončili naším víťazstvom 44:47.

Zápas bol na body chudobnejší. V oboch tímoch dominovala obrana. Dievčatá môžem pochváliť hlavne bojovnosť a nasadenie. Trošku nám chýbala koncentrácia pri zakončovaní. Celkovo som spokojný s predvedeným výkonom všetkých dievčat.

Young Angels : BK AŠK Slávia Trnava

44:47 (2:11, 16:9, 8:14, 18:13)

Body: Majerová14, Valová 7, Pučíková 6, Bilíková 5, Gavlákova a Školková po 4, Jančovičová a Lojová po 2.

Zostrih zo zápasu  si môžete pozrieť aj na uvedenom linku :

Druhý zápas sme odohrali v nedeľu proti CBK Košice. Družstvo CBK sa poriadne na nás pripravilo, bolo to cítiť aj na lavičke, čo sa týkalo trénerských kvalít. Samotným Coachom bola trénerka Daňková, ale cenné skúsenosti dával hráčkam aj pán Dirga a tiež pán Karnaj.

Košičanky na nás vybehli nabudené, a už po štvrtej minúte hry sme prehrávali 11:4. Do konca štvrtiny sme stiahli nepriaznivý stav a prehrávali sme už len o 1 bod 22:21.  Druhú štvrtinu sme hrali tiež vyrovnane a Košičanky si zubami nechtami bránili jednobodový náskok. Polčas 38:37 pre Košice. V tretej štvrtine sa miska váh preklopila na našu stranu a stav bol 46:48 pre Trnavu. Poslednú štvrtinu sme už nič nenechali na náhodu a boli sme hladní po ďalšej výhre. Štvrtinu sme vyhrali 16:6 a konečný stav zápasu bol 52:64 pre BK AŠK Slávia Trnava.

Mrzí ma zaspanie v úvode zápasu, kde sme robili veľké taktické chyby pri obrane. Dostali sme veľmi ľahké koše. Našťastie baby to nezlomilo a ukázali sme svoj pravý charakter. Ako som spomínal do 3. štvrtiny to bol veľmi vyrovnaný zápas. Aj keď sme úvod zaspali, všetky dievčatá na ihrisku si zaslúžia pochvalu a vďaku za predvedený výkon. Čo sa mi ako trénerovi páčilo, bolo riešenie situácií. Dobré čítanie súpera, či už pri obrane, ale aj v útoku. Správne reagovanie na pohyb a myšlienku súpera. Doslova, hrali sme hlavou.

CBK Košice : BK AŠK Slávia Trnava

52:64 (22:21, 16:16, 8: 11, 6:16)

Body: Gavláková a Majerová po 14, Valová 11, Jančovičová 6, Pučíková 5, Boriková, Krippnerová a Lojová po 4, Bilíková 2

Všetkým hráčkam a trénerom  veľká vďaka  za  nasadenie .