< Kadetky

Bližšie k nadstavbe v kadetskej lige.

Cez víkend 29.11 - 01.12.2019,  sme odohrali dva dvôležité a  náročné zápasy  v kadetskej ligovej suťaži v skupine západ, kde do  nadstavby o 01. - 08.miesto postupujú prví štyria z tabuľky  zo  skupiny západ  a  rovnako tak  zo skupiny  východ.

Naším čiastkovým cieľom bolo dostať sa do prvej štvorky  a  tak bojovať o postup v nadstavbe  s tými najlepšími zo Slovenska. Potrebovali sme vyhrať nad súperom z Nitry o 16bodov. Na druhý deň sme hostili  súpera  a  zároveň  favorita súťaže na západe,  bez jedinej prehry v súťaži  Banskú Bystricu.

Oba zápasy sme vnímali, ako dôležité a ťažké a  s veľkým rešpektom sme pristupovali aj v príprave k tomuto víkendu .

Sme  v  súťaži jedným s najmladších tímov, ktorého nosnými hráčkami sú  dievčatá ročníkov 2004 a 2005 a preto pristupujeme  k súťaži s veľkým rešpektom a s čiastkovými cieľmi.

Sobota :

Do zápasu s Nitrou sme nastúpili odhodlane získať body a pobiť sa o postup. Už v prvej štvrtine sme nahodili vysoké tempo. Naozaj nám vychádzalo všetko. Do útoku so svojím skvelým výkonom zavelila Hanka Dobošová. Podala komplexný výkon 7 získaných lôpt 4 asistencie dokopy 5 doskokov a k tomu 36 bodov. Z toho 8 trojok. Dokopy v zápase sme nastrieľali 12 trojok. K úspešným strelkyniam za 3 body patria Sofia Kripnerová s 2 trojkami Megi Valová a Lenka Lojova po jednej trojke.   Samozrejme výsledok 80:54 vytvoril celý tím. Vedeli sme, že musíme ubrániť ich kľúčovú hráčku A. Svorádovú na ktorej pracovala naša Peťa Jančovičová. Obranne sme si museli pomáhať komplexne tímovo.

Zodpovednou prácou všetkých hráčok na ihrisku sme si v prvej štvrtine vydobyli náskok 32:7. V polčase sme odchádzali na prestávku za stavu 47:20. Celý zápas sme si kontrolovali priebeh hry a zápas priviedli do víťazného konca o plus 26 bodov. Za tento zápas patrí veľké ĎAKUJEM všetkým hráčkam. Dievčatá bojovali na 200 %. Každá  hráčka , čo vyšla na ihrisko podalo koncentrovaný plnohodnotný výkon čo sa týka komplexnosti hráčov. Dodržiavali najmä individuálnu taktiku a následné taktiku tímovú.

Body: Jančovičová 2, Lojová 5, Gavláková 2, Dobošová 36, Pučíková 7,Valová 11, Školková 2, Rusenová, Chmurová 0, Majerová 7, Krippnerová 8.

Nedeľa :

Ako bolo spomenuté , v nedeľu sme nastúpili proti favoritovi v skupine západ. V podstate na koncepte našej hry , respektíve na nejakej zmene taktiky z predchádzajúceho dňa sme nič nemenili. Súper disponoval s najsilnejšou hráčkou v kadetskej lige pod košom na poste čislo 5, Janštovou.

Fyzicky ťažký víkend si užila Peťa Jančovičová , ktorá ju musela brániť. Aj v sobotu aj v nedeľu odviedla svoju prácu na jednotku. Trojkami sa zas zviditeľnili „Fufa“ Kripnerová 2x, Lenka Lojova 1x, a Hanka Dobošová 1x . Dôležité bolo v tomto zápase „kormidlovanie“ tímu. Tu máme veľkú silu nakoľko na tento post máme  dosť hráčok s vynikajúcimi či už technickými zručnosťami, ale najmä s citom pre hru, dobrým okom a správnym rozhodovaním. Tu dobrú prácu odviedli Ninka Gavláková, Lenka Lojová , Megi Valová, Saša Školková a v neposlednom rade Hanka Dobošová.

V tomto zápase sa víťazstvo rodilo veľmi ťažko. Po prvej štvrtine sme viedli 18:15. No na polčasovú prestávku sme odchádzali vo vedení len o jeden bodík. V tretej štvrtine sme už mali manko 6 bodov. V poslednej štvrtine sa nepáčil tento stav Majerke, Lojke a Peťi – Dali po sebe šnúru 6tich bodov. Vtedy sme vyrovnali stav na 53:53. Bystričanky nám šnúru vrátili a odskočili na 60:53. To nahnevalo Fufu Kripnerovú. Tá korigovala výsledok dvoma trojkami po sebe. Do šnúry z 53 na 68 bodov, kedy sme zlomili Bystričanky, sa ďalej zapojili Megi Ninka Hanka. 30 Sekúnd do konca sme ešte vyhrávali 68:60. Nezvládli sme súperov presing. Súper dotiahol stav na 68:64.

Bol to výborný zápas z oboch strán. Takéto zápasy posúvajú hráčky ďalej.

Ešte raz veľké Ďakujem za nasadenie a zodpovedný prístup či už v tréningovom procese, ktorý sa odzrkadlil v zápase, ale aj za samotné zápasy.

Body: Jančovičová 6, Lojová 5, Gavláková 7, Dobošová 21, Pučíková 4, Valová 10, Školková, Rusenová, Chmurová  0, Majerová 5, Krippnerová 10 .