< Kadetky

Víkendové zápasy BK AŠK Slávia Trnava - kategórie staršie mini a kadetky

Uplynulý víkend naše dievčatá v kategoriách starších mini a kadetkách odohrali dôležité zápasy.

V kadetkách to boli  dva zápasy s BKM Junior UKF Nitra ktoré sa odohrali v sobotu a v nedeľu .

V starších mini vycestovali do Lučenca.

Staršie mini : 

Naše najmenšie dievčatá  cez víkend nastupili na svoj prvý zápas v sezóne  a to hneď  za  hranicu Trnavského kraja  do Lučenca . Tu sa odohrali dva súťažné zápasy za sebou  s družstvom AKAPO Lučenec.

Na zápasy  nastúpila zostava  v premiére s trénerom P.Lojom :(Remenárová Alexandra, Dobrovodská Ema, Chmurová Ema, Hlubinová Izabela, Drímajová Nela, Černá Sára, Škremková Alžbeta, Petrušová Kristína ) : to sú naše skúsenejšie hráčky a opora tímu, ktoré už vedeli čo ich čaká  lebo to neni ich prvá sezóna a  ani zápas.

 

Tvorili základnú kostru, doplnili  ich úplní nováčikovia v  tíme  ako aj  v  našom klube : Buchelová Lucia, Orlická Naďa, Gaňová Ema, Gašparková Maria, Škremková Barbora. Dievčatá sa  ocitli prvý krát na  súťažnom zápase, prvý krát si zažili tú atmoféru  a statočne bojovali. 

     

 

 

Súpera sme nepoznali preto sme nevedeli čo presne môžeme  čakať.  Nakoniec  sme tesne prehrali, zápas bol ťažky, náročný veľmi kontaktný čo sa odzrkadlilo aj na zraneniach našich hráčok. Sára Černá si zranila rameno a bude si to vyžadovať  dlhšie liečenie čo nás všetkých  mrzí. Bolo to spôsobené aj neprofesionálnym prístupom  rozhodcov.

Nakoniec  sme  prehrali oba zápasy  ale veľmi tesne  : 36:29 (12:16),  43:39 (23:29)

Takáto tesná prehra  hlavne v druhom zápase  zamrzí , ale netreba sa vzdávať sezóna len začína a my sa musíme  dať dokopy  a  tvrdo trenovať  a neustále sa  zlepšovať . Verím že našich nováčikov sme neodradili a budú sa  naďalej učiť a snažiť na tréningoch  a napredovať . 

Všetkým  ďakujeme a prajeme  veľa šťastia.

Kadetky : 

Zápasy ktoré sme odohrali v tejto kategórii naozaj neboli  ľahké. Aj vzhľadom na bohatú súpisku  družstva Nitry nastúpilo  len 7 dievčat. Ktoré ale musíme pochváliť, pretože bojovali  zodpovedne  a nič nám nedarovali. V tíme mali len jednu 2002 Emu Očadlíkovú, ktorá svojími skusenosťami  a  vynikajúcou hrou a perfektnou streľbou podržala tím.Na zápasy sme sa pripravovali zodpovedne, v žiadnom prípade sme nenechali nič na náhodou a súpera sme nepodceňovali. Družstvo Nitry poznáme  a vedeli sme že  sú to šikovné  hráčky a nebude to jednoduché.

Naše kadetky posilnili dievčatá ročníka 2004 ( Sabina Púčiková, Nina Gavláková, Lenka Lojová  a Sofia Krippnerová )  a hrali sme  pekný basketbal. 2004 hru zrýchlili a skvalitnili vytvorili sme perfektný tím pod vedením skúseného trénera Juraja Adamčíka. Prvý krát  sa v súťažných zápasov  spolu  ocitli dve súrodenecké dvojice :-)  sestry Gavlákové Ninka a Saška , a  sestry Lojové Lenka a Lucia. Sme veľmi radi že si zahrali naoozaj všetky dievčatá, a skoro všetky aj skorovali  čo je veľké pozitívum.

S takto zostaveným tímom  sme oba zápasy  s prehľadom vyhrali.

V sobotu   81:59  (43:30)

V nedeľu   84:50 (33:26)

Dievčatá bojovali  a získali cenné body .Gratulujeme !

Netreba sa ale dlho tešiť,  musíme  ďalej na sebe pracovať  a  ešte lepšie sa zohrať odstrániť chyby, ktoré sme robili, pretože  súťažná kategória  nie je  jednoduchá a treba  bojovať v každom zápase  naplno a s rešpektom pred súperom. 

 

Ďakujeme všetkým hráčkam aj rodičom.

Sme tím  :-) 

BK AŠK Slávia Trnava